Strony

20/02/2023

Rogaliki z serka homogenizowanego bez jajek

 

Rogaliki z serka homogenizowanego bez jajek

Kruche rogaliki z marmoladą to ulubione ciasteczka mojego K. Jednak nie byłabym sobą gdybym nie wypróbowała nowego przepisu. Tym razem wypróbowałam recepturę na serowe rogaliki bez jajek. Przepis znalazłam na innym blogu kulinarnym Smaki na talerzu. To bardzo inspirująca strona. Polecam serdecznie blog pani Ewy. 

Wracając do rogalików to wychodzą wspaniałe. Z godnością mogą konkurować z tymi klasycznymi, które bazują na żółtkach. Ich smak jest fenomenalny, w dodatku są oszczędne, wystarczy tylko kilka składników, aby wyczarować pyszne ciasteczka. Jako nadzienia możecie użyć twardej marmolady. Ja najczęściej wybieram różaną marmoladę Stovit, ale dobra będzie również ta z Biedronki. Zamiast marmolady możecie użyć kremu czekoladowego. 

Jeśli lubicie serowe słodkości, koniecznie zobaczcie przepis na mini pączki na serku homogenizowanym, a także serowe placuszki, serowe usteczka z jabłkami oraz serowe wiatraczki z marmoladą

Rogaliki z serka homogenizowanego bez jajek

Rogaliki z serka homogenizowanego bez jajek

Inspiracja

Rogaliki z serka homogenizowanego bez jajek

Składniki na 32 sztuki:

  • 1 serek homogenizowany waniliowy 150 g
  • 2,5 szklanki mąki pszennej
  • 250 g margaryny lub masła
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 1 łyżeczka cukru waniliowego
  • szczypta soli

Nadzienie:

  • twarda marmolada (najlepiej Stovit, ale Biedronkowa również może być)
  • nutella


1. Do miski wsypuję mąkę i proszek do pieczenia. Dodaję serek homogenizowany, pokrojoną na małe kawałki margarynę lub masło, a także cukier waniliowy i szczyptę soli. Zagniatam na miękkie ciasto. Wkładam na pół godziny do lodówki.

2. Po tym czasie ciasto dzielę na 4 części. Każdą część wałkuję na okrągły placek na stolnicy podsypanej cienko mąką. Przy pomocy miski wykrawam kształt koła. Każde koło dzielę nożem na 8 trójkątów. 

3. Na każdym trójkącie na szerszej stronie układam porcje marmolady. Następnie zwijam od szerszego końca do środka i formuję rogaliki (zawijając końce rogalików do środka). 

4. Rogaliki układam w odstępach od siebie na dużej blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Piekę w nagrzanym do 180*C piekarniku około 15 - 20 minut do lekkiego zrumienienia.

5. Po wystudzeniu oprószam rogaliki cukrem pudrem lub dekoruję lukrem.


Smacznego! :)

1 komentarz:

*cieszę się, że Cię tu widzę :)
*komentarze są moderowane ze względu na spam
*obraźliwe komentarze będą usuwane