31/12/2013

Ciasto Shrek


Ciasto Shrek

Pyszne, orzeźwiające ciasto na biszkopcie z zielonym budyniem ugotowanym na soku Kubuś. Wierzch stanowi lekka masa piankowa, którą wykańcza galaretka mojito i słodkie delicje. To ciasto stanowi idealną propozycję dla każdego łasucha. Łatwo się kroi i ładnie prezentuje na stole :)

Ciasto Shrek

Ciasto Shrek
Ciasto Shrek
[blacha o wymiarach 25 cm na 30 cm]
Składniki:
Biszkopt:
  • 4 jajka rozmiar L
  • szczypta soli
  • 3/4 szklanki cukru
  • 3/4 szklanki mąki pszennej
  • 1 łyżka mąki ziemniaczanej
    1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
  • 1 łyżka oleju
Masa shrekowa:
  • 1 butelka zielonego Kubusia (o pojemności 900 ml)
  • 3 budynie śmietankowe z cukrem
Masa piankowa:
  • 500 ml śmietany 30%
  • 2 łyżki cukru pudru
  • 2 galaretki agrestowe
  • 1 szklanka wrzątku
Wierzch:
  • 2 opakowania delicji
  • 2 galaretki mojito lub agrestowe
  • 2 szklanki wrzątku

Biszkopt: Białka oddzielam od żółtek i ubijam ze szczyptą soli i cukrem na sztywną pianę. Dodaję po 1 żółtku i dalej miksuję. Następnie dodaję przesianą mąkę (pszenną i ziemniaczaną) z proszkiem. Mieszam delikatnie łyżką. Wlewam olej, mieszam. Ciasto wylewam do blachy wyłożonej papierem do pieczenia. Piekę ok. 25 minut w nagrzanym do 175*C piekarniku.
Masa shrekowa: W jednej szklance soku Kubuś rozrabiam 3 budynie. Resztę soku doprowadzam do zagotowania. Do gotującego się Kubusia wlewam rozpuszczony budyń. Gotuję na niewielkim ogniu ciągle mieszając aż do zagotowania. Gorący budyń wylewam na biszkopt ułożony w formie. Wyrównuję masę łyżką. Pozostawiam do ostudzenia.

Masa piankowa: Dwie galaretki agrestowe rozpuszczam w szklance wrzątku. Pozostawiam do ostudzenia. Schłodzoną śmietanę ubijam na sztywno z cukrem pudrem. Do ubitej kremówki wlewam ostudzoną, lekko tężejącą galaretkę, miksuję do połączenia. Masę piankową wykładam na warstwę zielonego budyniu, wyrównuję.

Wierzch: Na masie piankowej układam w rzędach delicje. Zalewam tężejącą galaretką mojito rozpuszczoną w 2 szklankach gorącej wody. Wkładam do lodówki na kilka godzin do stężenia.
Smacznego! :)

Ciasto Shrek



30/12/2013

Surówka z kapusty kiszonej, marchwi i jabłka

Surówka z kapusty kiszonej, marchwi i jabłka

Będąc dzieckiem uwielbiałam tę surówkę. Zapewne dlatego, że łączy ona w sobie przeciwstawne smaki - słodki i kwaśny. Mama przygotowywała ją często do smażonej ryby. Sprawdzi się także jako dodatek do mięs. Jeśli kapusta jest bardzo kwaśna można ją przelać wodą przed połączeniem z innymi składnikami.

29/12/2013

Pieczeń wieprzowa z sosem pieczeniowym


Pieczeń wieprzowa z sosem pieczeniowym


Taką pieczeń możecie podać na ciepło do obiadu bądź na zimno jako dodatek do kanapek. Mięso najlepiej smakuje polane sosem pieczeniowym przygotowanym na wywarze z pieczenia schabu. Do pieczeni pasują zarówno ziemniaki jak i ryż. Niestety moje mięso za długo trzymałam w piekarniku, przez co wyszło za suche, radzę więc sprawdzać w trakcie pieczenia czy schab jest już gotowy.

28/12/2013

Smażone grzyby suszone



Smażone grzyby suszone

Jeśli nie macie pomysłu na wykorzystanie grzybów z zupy wigilijnej to możecie przygotować smaczne kapelusze prawdziwków w panierce. Najlepiej smakują na ciepło podane z czystym czerwonym barszczem.

27/12/2013

Kora orzechowa

Kora orzechowa

Pyszne ciasto orzechowe z rodzynkami i kokosem przekładane kremem budyniowo-maślanym z brzoskwiniową nutą. Całość wypieku wykończona jest galaretką, w której zatopione są brzoskwinie. Ciasto nie jest mdłe, ale sycące i bardzo smaczne. Kora orzechowa stanowi znakomitą propozycję na świąteczny stół. U mnie w domu zniknęła w zastraszającym tempie. Najlepiej smakuje na drugi dzień.

25/12/2013

Śledzie po kaszubsku



Śledzie po kaszubsku

Przyznaję, że nie przepadam za śledziami. Jednak bardzo lubię koreczki śledziowe po kaszubsku. Podobne do nich są śledzie z rodzynkami. W moim przypadku - jeśli śledzie to tylko na słodko ;)

23/12/2013

Świąteczne muffinki Renifery


Świąteczne muffinki Renifery

Już dawno chciałam upiec te babeczki. Pozytywnie nastrajają, pysznie smakują i poprawiają humor. Muffinki te będą pięknie się prezentowały na świątecznym stole :) Wszystkim Czytelnikom bloga z okazji nadchodzących Świąt składam najszczersze życzenia...


Radosnych chwil, ciepłej, rodzinnej atmosfery, uśmiechów, zdrowia, pyszności na stole, cudownych prezentów, spełnienia marzeń, wyjątkowego Sylwestra i wszystkiego, co najlepsze w Nowym Roku!
pozdrawiam,
Ilona

21/12/2013

Wuzetka (Ciasto WZ)


Wuzetka (Ciasto WZ)

Wuzetka to jedno z ciast nieodłącznie kojarzących się z dzieciństwem. W szkolnych sklepikach kupowałyśmy w koleżankami wielkie kostki tego pysznego wypieku. Wierzch każdego kawałka był opisany dużymi literami "WZ".
Ciasto stanowi kakaowy biszkopt przełożony grubą warstwą serowo-śmietanowej masy, a całość oblana jest czekoladową polewą. Wypiek pięknie się prezentuje, ładnie się kroi i jest przepyszne. Mój K. uwielbia je, sam zjadł pół blaszki ;)

20/12/2013

Śledzie z rodzynkami


Śledzie z rodzynkami

Lubię śledzie, ale tylko na słodko, albo w śmietanie z jabłkiem. Dzisiaj świąteczna wersja śledzi w pomidorowo-miodowym sosie z rodzynkami. Potrawa przypomina smakiem śledzie po kaszubsku, na które przepis pojawi się niebawem na blogu. Przygotowane według poniższej receptury śledzie można przechowywać w zamkniętym naczyniu w lodówce przez kilka dni. 

19/12/2013

Śledzie pod pierzynką


Śledzie pod pierzynką (Warstwowa sałatka śledziowa)

Śledzie pod pierzynką to nic innego jak warstwowa sałatka śledziowa z warzywami i majonezem. Efektownie wygląda i  jest nieskomplikowana do przygotowania. Możecie ją podać jako przystawkę na świąteczny stół :)

18/12/2013

Galaretka w pomarańczy

 
Galaretka w pomarańczy
Galaretka podana w takiej postaci z pewnością zaskoczy najmłodszych, ale i dorosłym sprawi nie lada niespodziankę. Do galaretki możecie dodać ulubione bakalie. Taki deser będzie się znakomicie prezentował na dziecięcym przyjęciu :)
 
Galaretka w pomarańczy

Przepis znaleziony w internecie

Galaretka w pomarańczy

Składniki:
  • 6 pomarańczy
  • 1 galaretka agrestowa + 1 i 1/3 szklanki gorącej wody
  • 1 galaretka truskawkowa + 1 i 1/3 szklanki gorącej wody
Pomarańcze dokładnie sparzam wrzątkiem. Każdą z galaretek rozpuszczam osobno w 1 i 1/3 szklanki gorącej wody. Mieszam do rozpuszczenia i odstawiam do ostudzenia. W międzyczasie przygotowuję miseczki z pomarańczy. W tym celu każdą pomarańczę przekrawam na pół, tak aby ogonki owocu znajdowały się z boku (a nie na spodzie). Za pomocą noża i łyżeczki wydrążam miąższ tworząc miseczki. Osuszam ręcznikiem papierowym. Lekko tężejące galaretki wlewam do wydrążonych pomarańczy. Ostrożnie układam wypełnione miseczki na blasze. Wstawiam do lodówki na kilka godzin do stężenia. Zastygnięte galaretki przekrawam na ćwiartki za pomocą ostrego noża. Od razu podaję.
Smacznego! :)

Galaretka w pomarańczy
 

17/12/2013

Barszcz czerwony


Czysty barszcz czerwony (Barszcz czerwony na Wigilię)

Wczoraj na blogu zamieściłam babciną recepturę na domowy zakwas buraczany. Dzisiaj podzielę się z Wami przepisem na czerwony barszcz wykonany na naturalnym zakwasie. W mojej rodzinie najlepszy barszczyk gotuje Babcia Zosia :) Pamiętajcie, aby nie gotować już barszczu po zagotowaniu gdyż straci swój piękny rubinowy kolor. Możecie do niego podać paszteciki z mięsem, kapuśniaczki, kulebiak, pierogi z mięsem,  kluski śląskie faszerowane mięsem, czy krokiety z grzybami czy z mięsem.
Z tego przepisu barszcz wychodzi dość mocny i esencjonalny, jeśli chcecie możecie go rozcieńczyć większą ilością rosołu. Dla mnie i Mojego K. był ok, a dla Mamy za mocny.

16/12/2013

Zakwas na barszcz czerwony


Zakwas na barszcz czerwony (Zakwas buraczany na wigilię)

Już niedługo Święta Bożego Narodzenia. U mojej rodzinie króluje w Wigilię zupa grzybowa z suszonych grzybów Babci Zosi, jednak w wielu polskich domach podaje się Barszcz czerwony. Najlepszy to taki sporządzony na naturalnym, domowym zakwasie z buraków. Jakiś czas temu nauczyłam się go robić od Babci Zosi. Jest prosty i błyskawiczny do przygotowania, sami spróbujcie, a z pewnością pozostaniecie przy tej recepturze na zawsze :)

15/12/2013

Wigilijny kompot z suszu


Wigilijny kompot z suszu

Kompot z suszu nieodłącznie kojarzy się z wigilijną wieczerzą. Nie dość, że gasi pragnienie to jeszcze wspomaga trawienie, co przy świątecznym obżarstwie jest bardzo wskazane. Nie każdy jednak przepada za specyficznym, lekko przydymionym smakiem kompotu, ale ja bardzo go lubię i polecam. Do jego przygotowania możecie użyć, tak jak ja, gotowej mieszanki wędzonych owoców, mogą to być śliwki, jabłka, gruszki itp. Dodatkowo możecie wzbogacić wigilijny napój o aromatyczne przyprawy takiej jak cynamon, goździki czy wanilię. A pozostałe z kompotu owoce zjeść na deser, pod warunkiem, że w waszych brzuchach będzie jeszcze trochę miejsca ;)

14/12/2013

Wigilijne kapuśniaczki


 Wigilijne kapuśniaczki

Kapuśniaczki to drożdżowe paszteciki nadziane kapustą kiszoną z grzybami. Stanowią idealną przekąskę, którą można podać na wigilijny stół wraz z czerwonym barszczem. Do tej pory nie znałam tej potrawy, w domu na większe uroczystości przygotowywało się paszteciki z mięsem. A kapuśniaczki wyszły naprawdę pyszne, zachęcam do ich zrobienia :)

13/12/2013

Kulebiak z kapustą i grzybami


Kulebiak z kapustą i grzybami

Kulebiak to rodzaj drożdżowej rolady z kapuściano-grzybowym nadzieniem. To potrawa pochodząca z kuchni rosyjskiej. W niektórych regionach stanowi jedną z wigilijnych dań. Najlepiej smakuje zaraz po przygotowaniu, na ciepło, podana z czystym czerwonym barszczem.

12/12/2013

Sałatka z rukolą i kurczakiem




Sałatka z rukolą i kurczakiem
Co tu dużo mówić, ta sałatka ma fenomenalny smak. Odnajdziecie w niej rozmaite smaki, od słodkiego, po kwaśny i orzechowy. Jest nieskomplikowana, szybka i naprawdę pyszna. Gorąco polecam :)

Sałatka z rukolą i kurczakiem
Przepis własny
Sałatka z rukolą i kurczakiem
Składniki:
  • 1/2 opakowania rukoli
  • 1 mała czerwona cebula
  • 1/2 piersi z kurczaka
  • sól
  • pieprz
  • ostra papryka
  • 1 łyżka oleju
  • 1 łyżeczka miodu
  • kilka pomidorków koktajlowych
  • 2 łyżki ziaren słonecznika
Sos:
  • 1 łyżeczka miodu
  • 1 łyżeczka octu winnego lub soku z cytryny
  • 1 łyżeczka octu balsamicznego
  • 1 łyżka oliwy
  • szczypta soli
  • szczypta pieprzu
Rukolę myję pod bieżącą wodą, osuszam. Pierś z kurczaka myję, osuszam i kroję na mniejsze kawałki. Oprószam ze wszystkich stron solą, pieprzem i ostrą papryką. Na patelni rozgrzewam łyżkę oleju i smażę mięso. Kiedy będzie białe wlewam miód i trzymam na ogniu, aż do zrumienienia. Cebulę kroję w półkrążki, a pomidorki przekrawam na połówki. Słonecznik prażę na suchej teflonowej patelni do lekkiego zrumienienia (uważać, aby nie spalić).
Sos: W słoiczku umieszczam wszystkie składniki na sos. Naczynie zakręcam i wstrząsam dotąd, aż wszystko ładnie się połączy.
Na dużym talerzu układam rukolę, kładę usmażonego kurczaka, połówki pomidorków, półkrążki cebuli. Całość polewam sosem. Posypuję prażonymi ziarnami słonecznika. Od razu podaję.

Smacznego! :)

11/12/2013

Risotto - przepis podstawowy


Risotto - przepis podstawowy


 Risotto to klasyk kuchni włoskiej. Wspaniały ryż o kremowej, aksamitnej konsystencji. Nie znam osoby, która nie uwielbiałaby tegoż specjału. Ryż w takiej postaci smakuje nawet Mojemu K., który nie przepada za tym produktem ;) Potrawa ta jest bardzo prosta do przygotowania, błyskawiczna i bardzo smaczna. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji gotować risotto to koniecznie wypróbujcie ten przepis. Niektórzy dodają do ugotowanego ryżu śmietanę, jednak dodatek masła jest wystarczający. Risotto można podawać jako dodatek bądź jako samodzielne danie.
Risotto - przepis podstawowy

Przepis pochodzi z książki Kucharz i Gastronom

Risotto - przepis podstawowy

Składniki:
  • 200 g ryżu (np. arborio,  carnaroli, originario lub vialone nano)
  • 1 średnia cebula
  • 1 łyżka oliwy
  • 750 ml (3 szklanki) gorącego bulionu
  • 40 g zimnego masła z lodówki
  • 60 g tartego parmezanu
  • szczypta soli
  • szczypta białego pieprzu
 
 
Cebulę obieram i kroję w małą kosteczkę. W rondelku rozgrzewam oliwę i podsmażam na niej cebulę do zeszklenia (nie dłużej). Wsypuję ryż i chwilę podgrzewam aż ziarna będą szkliste cały czas mieszając drewnianą łyżką. Następnie stopniowo wlewam gorący bulion (po łyżce wazowej) i gotuję na niewielkim ogniu aż ryż wchłonie płyn, często mieszam. Uzupełniam bulion w trakcie gotowania.
Do ugotowanego ryżu dodaję  starty parmezan,  mieszam do rozpuszczenia. Po czym dodaję zimne masło pokrojone na małe kawałeczki. Na koniec doprawiam risotto solą i białym pieprzem. Podaję na ciepło jako dodatek lub danie główne.
 
Smacznego! :)
 
Risotto - przepis podstawowy


09/12/2013

Biskwity z bitą śmietaną i owocami



Biskwity z bitą śmietaną i owocami (Omlety z owocami)


Wczoraj była niedziela, a nie było ciasta, więc postanowiliśmy przygotować coś słodkiego. Padło na te pyszne biskwity z bitą śmietaną i owocami :)

Biskwity z bitą śmietaną i owocami (Omlety z owocami)

Inspiracja

Biskwity z owocami

Składniki na 6 sztuk:
  • 3 jajka rozmiar L
  • 1/2 szklanki cukru
  • 3/4 szklanki mąki pszennej
Wypełnienie:
  • 400 g śmietany 36%
  • 2 łyżki cukru pudru
  • 2 śmietan-fixy
Dodatki:


Jajka ubijam z cukrem na puszystą masę. Następnie stopniowo wsypuję przesianą mąkę i mieszam łyżką. Masę wykładam łyżką formując okrągłe placuszki (6 okręgów) na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Wstawiam do piekarnika nagrzanego do 160*C i piekę do lekkiego zarumienienia. Jeszcze gorące biszkopty zdejmuję z blachy i kładę na wałek lub położoną na boku szklankę i pozostawiam do całkowitego ostudzenia. Dzięki tej czynności biszkopty będą miały kształt muszelek.
Schłodzoną śmietanę ubijam z cukrem pudrem i śmietan-fixami na sztywno. Sparzoną pomarańczę i obrane kiwi kroję w ćwierćplasterki. Winogrona przekrawam na pół. Wnętrze złożonych biszkoptów smaruję dżemem (1 łyżeczka dżemu na 1 boskwit). Krem śmietanowy przekładam do szprycy z końcówką w kształcie gwiazdki i wyciskam śmietanę na ciasto. Wierzch dekoruję przygotowanymi owocami. Od razu podaję. Biskwity ze śmietaną usztywnioną śmietan-fixami lub żelatyną przechowuję w lodówce.

Smacznego! :)
 

08/12/2013

Torcik z kremem budyniowym



Moi bliscy uwielbiają słodkości, zwłaszcza torty. Jeśli macie tortownicę o niewielkiej średnicy to częściej możecie serwować takie pyszności swoim domownikom. Do tortu można wykorzystać okruchy ciast, zużywając je na udekorowanie boków wypieku. Biszkoptowe blaty nasączyłam ponczem, po czym przełożyłam kremem budyniowym i dżemem z czarnej porzeczki.


Przepis własny
 
Torcik z kremem budyniowym
[tortownica o średnicy 16,5 cm]

Składniki:
  • biszkopt jasny z 2 jajek (przekroić na 2 krążki)
  • biszkopt ciemny z 3 jajek (przekroić na 3 krążki)
  • dżem z czarnej porzeczki
  • krem budyniowy
Poncz:
  • 1/2 szklanki syropu z brzoskwiń lub ananasa
  • 2 kieliszki wódki
Dekoracja:
  • 1 pomarańcza
  • 3 owoce kiwi



Poncz: Mieszam w szklance syrop z brzoskwiń lub ananasa z wódką.
Pierwszy jasny blat smaruję dżemem, wykładam 1/4 cześć kremu budyniowego. Przykrywam ciemnym biszkoptem. Nasączam ponczem i smaruję kremem. Kładę ciemny biszkopt, nasączam i wykładam krem. Wierzch przykrywam jasnym biszkoptem. Całą powierzchnię tortu obsmarowuję kremem. Boki obsypuję pokruszonym ciemnym biszkoptem (trzeci krążek) doklepując dłonią aby ciasto nie odpadało. Wierzch dekoruję plasterkami kiwi i pomarańczy.  Wstawiam do lodówki na kilka godzin.

Smacznego! :)



06/12/2013

Keks


Keks z bakaliami

To mój pierwszy keks jaki upiekłam. Wyszedł przepyszny, z dużą ilością bakalii, tak jak lubię. Do ciasta wrzuciłam gotową mieszankę bakaliową, do której dodałam migdały, suszone morele i żurawinę. Oczywiście możecie dodać swoje ulubione bakalie. Ważne, aby przed dodaniem obtoczyć je dokładnie w mące. Dzięki tej czynności bakalie nie opadną na dno, a będą równomiernie rozłożone w cieście. Ciasto można przechowywać przez kilka dni zawinięte w lnianą ściereczkę. Keks idealnie pasuje na świąteczny stół :)

05/12/2013

Ciastka guziki



Ciastka guziki


Uwielbiam piec ciasteczka. Najczęściej są to kruche, maślane. Mój K. często zamawia u mnie rogaliki z marmoladą, a tata kokosanki. A ja lubię wszystkie, bez wyjątku ;) Dzisiaj zapraszam Was na skosztowanie kruchych, kolorowych ciasteczek w postaci guziczków. Do ich przygotowania potrzebujemy kruche ciasto, kieliszek, literatkę i słomkę do napojów. Masę podzieliłam na części i zabarwiłam spożywczymi barwnikami - jeśli ich nie macie możecie ciasto podzielić na pół - jedną część pozostawić "jasną", a do reszty dodać kakao. Moja Babcia wymyśliła, że takie ciastka mogą stanowić ciekawą ozdobę choinkową. Przez dziurki w guziku można przeciągnąć wstążkę i powiesić na świątecznym drzewku ;)

Ciastka guziki

Ciastka guziki


Ciastka guziki

Składniki:
  • 150 g miękkiego masła lub margaryny
  • 75 g cukru pudru
  • 1 żółtko
  • szczypta soli
  • 225 g mąki pszennej
  • kilka kropel aromatu pomarańczowego lub cytrynowego
  • ew. barwniki spożywcze (u mnie barwniki w proszku)

Wszystkie składniki zagniatam na ciasto. Formuję kulę, owijam folią spożywczą i wkładam do lodówki na min. 1 godzinę lub całą noc.
Ciasto dzielę na kilka części, zabarwiam dowolnymi barwnikami.
Schłodzone ciasto wałkuję na grubość ok. 3 mm. Za pomocą wąskiej literatki wykrawam okręgi, kieliszkiem robię w środku obręcz. Przy pomocy słomki do napojów wycinam dwie lub cztery dziurki.
Guziki układam na dużej blasze wyłożonej papierem do pieczenia w niewielkich odległościach od siebie. Piekę w nagrzanym do 190ºC piekarniku przez około 10 - 12 minut do lekkiego zrumienienia brzegów ciasteczek.

Smacznego! :)

Ciastka guziki

04/12/2013

Sałatka warstwowa z pomidorami i kukurydzą


Sałatka warstwowa z pomidorami i kukurydzą

Jeśli lubicie lekkie, a zarazem sycące sałatki to koniecznie spróbujcie tej. Jest bardzo smaczna i w dodatku pięknie prezentuje się na stole. Stanowi idealny dodatek do wszelkiego typu mięs :)

Sałatka warstwowa z pomidorami i kukurydzą

Przepis p. Bożenki z pracy
 
Sałatka warstwowa z pomidorami i kukurydzą

Składniki:
  • 1 główka sałaty lodowej
  • 250 g pomidorków koktajlowych
  • 1/2 czerwonej cebuli
  • ząbek czosnku
  • szczypta soli
  • szczypta pieprzu
  • 1 łyżeczka ziół (bazylia, oregano, lubczyk)
  • słoik kukurydzy w kolbach
  • 100 g sera żółtego
Sos:
  • 2 łyżki majonezu
  • 2 łyżki gęstego jogurtu naturalnego lub śmietany 18%
  • sól
  • pieprz



Sałatę myję, kroję na mniejsze kawałki i przekładam do szklanej miski na dno. Pomidorki myję i kroję na połówki lub ćwiartki. Cebulę siekam w małą kostkę, a czosnek miażdżę przy pomocy praski. Do pomidorów dodaję cebulę z czosnkiem, doprawiam solą i pieprzem oraz ziołami. Dokładnie mieszam i odstawiam na 2 godziny, aż pomidory puszczą sok. Po tym czasie odlewam powstały płyn, a pomidory przekładam na sałatę w misce. Kolby kukurydzy przekrawam na 3 - 4 części i rozkładam na pomidorach.
Całość polewam sosem przygotowanym z majonezu, jogurtu, soli i pieprzu. Na wierzch ścieram ser żółty na drobnych oczkach tarki. Od razu podaję.

Smacznego! :)

Sałatka warstwowa z pomidorami i kukurydzą

03/12/2013

Schab po cygańsku


Schab po cygańsku

Za tą nic nie mówiącą nazwą kryje się sycąca zapiekanka mięsna z warzywami i pysznym sosem majonezowo-serowym. Dzięki dużej ilości marchewki i cebuli mięso jest słodkawe. Składniki duszą się w sosie powstałym z majonezu, mimo tego potrawa nie jest tłusta. Całe przygotowanie takiego obiadu zajmuje tylko kilka minut, a efekt jest naprawdę dobry. Danie bez problemu pokroicie na ładne kawałki. Schab po cygańsku możecie podać z pieczonymi ziemniaczkami tak jak ja:)

02/12/2013

Warsztaty zupowe Winiary i sesja zdjęciowa


Warsztaty zupowe Winiary i sesja zdjęciowa

Warsztaty zupowe Winiary i sesja zdjęciowa

W poniedziałek 28 października po raz kolejny odwiedziłam stolicę. Na ten dzień zostały zaplanowane warsztaty dla Przyjaciół Winiary, do którego grona należę. Do Warszawy przyjechaliśmy już w niedzielę. Następnego dnia z samego rana udaliśmy się do kuchni Nestle na spotkanie. Podczas eventu mieliśmy okazję skorzystać z lekcji gotowania prowadzonych przez p. Jurka Pasikowskiego, a także posmakować owoców morza takich jak małże, raki czy langustynki. Najbardziej smakowały nam te ostatnie - pyszności! Jak zwykle spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Nie obyło się bez niespodzianek, ale o tym za chwilę.

Warsztaty zupowe Winiary i sesja zdjęciowa


Warsztaty zupowe Winiary i sesja zdjęciowa

Tematem przewodnim spotkania były zupy. Szef kuchni, pan Jerzy Pasikowski, ugotował cudowne zupy z dodatkiem owoców morza. Może mi wierzyć, były fenomenalne w smaku i zapachu.

Warsztaty zupowe Winiary i sesja zdjęciowa

Warsztaty zupowe Winiary i sesja zdjęciowa


Na koniec warsztatów odbył się konkurs na najlepszą zupę. Przyjaciele Winiary zostali podzieleni na cztery drużyny. Kasia i Marysia przygotowały krem z białych warzyw z dodatkiem imbiru i czosnku. Moja drużyna, w której znalazł się Paszczak z Anią, ugotowała zupę krem z porów z dodatkiem mleczka kokosowego, gałki muszkatołowej, podaliśmy ją z kawałkami ugotowanego kurczaka i zblanszowanym porem. Młode małżeństwo prowadzące bloga Jak po maśle zaprezentowało krem z dyni z sosem balsamicznym. Zwycięską zupą okazała się ogórkowa z kiszonych ogórków z dodatkiem świeżej papryki, którą ugotowała Jola z Piotrem. 

Warsztaty zupowe Winiary i sesja zdjęciowa

Niespodzianką eventu okazała się sesja zdjęciowa. Każdy z Przejaciół Winiary po obróbce makijażowej trafił do studia, gdzie profesjonalny fotograf zrobił kilka ujęć z gadżetami powiązanymi z tematyką danego blogera. Zabawy było przy tym co nie miara. Efekty omawianej sesji możecie podejrzeć na poniższych fotografiach. Ostatnie dwa ponoć najlepsze - pojawiły się niedawno na głównej stronie bloga ;)


Warsztaty zupowe Winiary i sesja zdjęciowa

Warsztaty zupowe Winiary i sesja zdjęciowa

Warsztaty zupowe Winiary i sesja zdjęciowa

Warsztaty zupowe Winiary i sesja zdjęciowa

Warsztaty zupowe Winiary i sesja zdjęciowa

Dziękuję wszystkim za kolejne przemiłe spotkanie, cudowne wrażenia i pozytywną energię. Do następnego razu! :)

Warsztaty zupowe Winiary i sesja zdjęciowa