20/04/2012

KONKURS z PREMIUM ROSA



KONKURS z PREMIUM ROSA

Dzięki uprzejmości firmy PREMIUM ROSA mogę Was zaprosić do kolejnego konkursu, w którym do wygrania niezwykle smaczne konfitury i aromatyczne syropy tejże marki. Do zdobycia są aż 3 zestawy nagród!
 
W skład każdego zestawu (każdy o wartości około 100 zł) wchodzi sześć produktów tj.:
  • konfitura z jagód
  • konfitura z malin
  • konfitura z wiśni
  • syrop malinowy
  • syrop z czarnego bzu
  • syrop wiśniowy 

 

Produkty Polskiej Róży, obecnie na rynku z nowym logo Premium Rosa znane są z tego, że smakują jak domowe przetwory. Pyszne, aromatyczne, nie zawierają polepszaczy, barwników i konserwantów. Każdy owoc, który trafia do produktów Premium Rosa pochodzi z ekologicznie czystych terenów Polski. Jeśli przetwory są słodzone, to tylko cukrem, nie słodzikami czy innymi sztucznymi syropami.
Każdy produkt ma niepowtarzalne właściwości smakowe, a dzięki wielu wartościom odżywczym – pozytywnie wpływają na profilaktykę zdrowia.
Polecane dla całej rodziny, w lato i zimą, jako pyszny dodatek do napojów, pieczywa, deserów, sosów i innych potraw.

KONKURS z PREMIUM ROSA

Co należy zrobić, aby wygrać jeden z 3 owocowych zestawów?

1. Polubić profil PREMIUM ROSA na FB.

2. Polubić mój profil uwielbiamgotowac.blogspot.com na FB.

3. Napisać do jakiego wypieku bądź deseru wykorzystalibyście jeden z wyżej wymienionych produktów z zestawu (proszę podać przepis).

Pamiętajcie o podaniu e-maila w celu skontaktowania się w sprawie wygranej :)

 
Konkurs trwa od 20 kwietnia do 4 maja 2012 r.

62 komentarze:

  1. O jak super! Może tym razem mi się uda, chociaż nie mam szczęścia do konkursów Polskiej Róży ;) Użyłabym konfitury z malin do muffinek z makiem! ;)
    Składniki:
    0,5 kostki margaryny
    1 jogurt naturalny
    1 jajko
    2 szklanki mąki
    1 szklana cukru pudru
    1 łyżeczka proszku do pieczenia
    0,5 łyżeczki sody oczyszczonej
    Garść maku
    Ok. 200g konfitury z malin
    Wszystkie suche składniki mieszamy ze sobą i osobno mieszamy składniki mokre (oprócz konfitury). Następnie mieszamy delikatnie wszystko razem i nakładamy do papilotek umieszczonych w formie do pieczenia muffinów po jednej łyżce ciasta, następnie jednej łyżeczce konfitury i przykrywamy całość kolejną łyżką ciasta.
    Muffiny wsadzamy do nagrzanego piekarnika na ok.180C i pieczemy przez 20-25 minut. Po wyciągnięciu i przestygnięciu muffiny możemy dodatkowo posypać cukrem pudrem. Gotowe!

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczywiście zapomniałam podaćmaila ;) emcia.pichci@vp.pl
    Lubię jako: Emilia Wańczyk

    OdpowiedzUsuń
  3. Wodne rogaliki
    - 50 dag mąki
    - kostka margaryny
    - 5 dag drożdży
    - 2 jajka
    - 2 łyżki śmietany
    - cukier
    - cukier waniliowy
    - konfitura z malin

    Mąkę posiekać z margaryną, dodać jaja, drożdże, śmietanę cukier i cukier waniliowy. Wyrobić ciasto jak na makaron, zawinąć w czystą płócienną szmatkę i włożyć do dużego garnka z wodą. Gdy ciasto wypłynie, rozwałkować, pokroić na kwadraty, posmarować konfiturą i zwinąć w rogaliki. Ułożyć na blaszce, piec na jasnozłoty kolor około 15 - 20 minut w 180 stopniach.

    Polubione na fb jako Monika Teresa

    mariolka2004@gmail.com

    OdpowiedzUsuń
  4. Przygotowałabym ulubiony tort moich córek :) o smaku owocowo-straciatellowym!
    Potrzebujemy oczywiście biszkopt ze sprawdzonego przepisu. Osobiście nigdy nie robię jednego biszkoptu, który przekrajam na kilka placków, a zawsze robię 4 placki osobno! Dzięki temu są równiusieńkie, pyszne mimo, że trochę więcej pracy. A mój przepis to (na tortownicę 28 cm):
    4 jaja
    4 łyżki mąki
    4 łyżki cukru
    1 łyżeczka proszku do pieczenia

    Oddzielić żółtka od białek. Białka ubić z odrobiną soli na sztywno, dodać cukier. Następnie dodawać po jednym żółtku, a na końcu przesiać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia. Wymieszać delikatnie, przelać do tortownicy wyłożonej papierem. Piec ok 12-15 min w 180 st.

    W ten sposób upiec 4 placki.

    Następnie wykorzystałabym konfiturę z malin którą rozsmarowałabym na 1 placku i...
    Przygotowała masę straciatella:

    400 g śmietany 18%
    2 bite śmietany w proszku typu śnieżka
    20 dag gorzkiej czekolady

    Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej. W tym czasie śnieżkę ubić na śmietanie, aż będzie miała odpowiednią konsystencję. Dodać rozpuszczoną czekoladę, chwilę pomiksować. Masę podzielić na dwie części. Jedną wyłożyć na konfiturę jagodową.
    Położyć drugi placek.

    Przygotować masę owocową, do której wykorzystamy syrop malinowy. Rozrobić syrop w 1/5 litra wody - do smaku. Na wodzie ugotować budyń śmietankowy wg przepisu na opakowaniu. Gorący budyń wyłożyć na biszkopt i od razu przykryć trzecim biszkoptem, na którym rozsmarujemy konfiturę wiśniową!
    Wykładamy drugą część masy straciatella i przykrywamy ostatnim, czwartym biszkoptem.
    Tort wkładamy do lodówki na kilka godzin, co najmniej 4-5, po czym możemy dekorować.
    Zwykle smaruję go również masą straciatella,i dekoruję owocami, w zależności od tego, co było w środku.
    W linku przesyłam tort brzoskwiniowo-straciatella, a w związku z tym, dekorowany brzoskiwniami (wewnątrz dżem brzoswiniowy, truskawowy i masa z budyniu gotowana na soku z brzoskwiń)

    https://lh4.googleusercontent.com/-KrkSZiKbu1E/TtNLqi92mbI/AAAAAAAATBU/OLISMrgaFKA/s512/DSCF2267.JPG

    pozdr.
    Ewa Łukasiewicz
    ewaukas@gazeta.pl

    OdpowiedzUsuń
  5. napisać w komentarzu,czy gdzie indziej?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, swoje odpowiedzi proszę zamieszczać w komentarzu do konkursowego wpisu :)

      Usuń
  6. uwielbiam naleśniki z twarogiem i konfiturą z malin mmmmm
    przepis na naleśniki tradycyjny , twaróg urabiamy ze śmietaną i cukrem waniliowym zawijamy i smarujemy konfiturą ;-)

    OdpowiedzUsuń
  7. A ile propozycji można podać?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Każdy może zgłosić tyle propozycji ile uważa za stosowne, ale proszę o wpisywanie każdej w osobnym komentarzu :)

      Usuń
  8. Ja wykorzystałabym wszystkie trzy smaki konfitur (każdy miałby niespodziankę, nie wiedząc na który smak trafi! :)) do zrobienia moich ulubionych zatapianych rogalików drożdżowych. Takie rogaliki od razu przywodzą mi na myśl dzieciństwo i mogłabym jeść je praktycznie codziennie. Delikatne, puszyste ciasto drożdżowe kryje w sobie pyszne nadzienie - z takimi konfiturami na pewno byłyby jeszcze lepsze. Mimo, że przepis może brzmieć przerażająco - wsadzać ciasto drożdżowe do wody? Kto by pomyślał! Wbrew pozorom ciasto pięknie wyrasta i nawet kropelka nie wypływa do wody ;)

    Przepis na około 60 niewielkich rogalików:
    5 szklanek mąki pszennej + mąka do podsypywania
    4 jajka
    4 łyżki kwaśnej śmietany
    2/3 szklanki mleka
    240g roztopionego masła
    1/2 szklanki cukru
    16g cukru waniliowego
    50g świeżych drożdży

    jajko roztrzepane z łyżką mleko do smarowania przed pieczeniem
    konfitury Premium Rosa do nadziania rogalików
    cukier puder do oprószenia

    Ze świeżych drożdży zrobić rozczyn (dodać do nich 1/5 szklanki ciepłej wody i łyżkę cukru) i odstawić na 15 minut do "ruszenia". Rozczyn dodać do mąki, wymieszać. Dodać jajka, mleko, śmietanę, masło, cukier i cukier waniliowy, zagnieść elastyczne ciasto. Ciasto może się kleić, ale na razie nie należy dosypywać do niego mąki. Z ciasta uformować kulę i obsypać ją delikatnie mąką. Kulę dokładnie zawinąć w lnianą ściereczkę, zostawiając miejsce na wyrośnięcie ciasta - polecam uformować rodzaj "tobołka" i lekko związać go na górze gumką recepturką, dzięki temu ciasto nie wypłynie ze ściereczki, ale będzie miało dużo miejsca do wyrastania. Ciasto w ściereczce zatopić w garnku z zimną wodą - wody powinno być tyle, żeby przykryła ciasto.

    Gdy ciasto wypłynie (u mnie to zajęło 1h), wyjąć je na stolnicę oprószoną mąką. Ponownie wyrobić, dosypując mąki, jeśli ciągle będzie się kleiło. Ciasto podzielić na kilka części - u mnie było około 8. Każdą z nich cienko rozwałkować na koło o średnicy około 30cm. Ciasto pokroić na średniej wielkości trójkąty. U podstawy trójkąta kłaść odrobinę nadzienia - około pół łyżeczki - i zwijać od podstawy w kierunku wierzchołka, lekko zawijając boki do środka.

    Rogaliki układać na blaszce wysmarowanej masłem. Przed pieczeniem rogaliki posmarować jajkiem roztrzepanym z mlekiem. Piec w temperaturze 180C przez około 10-12 minut, do zarumienienia.
    Wystudzić i oprószyć cukrem pudrem.

    Adres e-mail: cucinadellafelicita@gmail.com

    OdpowiedzUsuń
  9. Uwielbiam konfitury, drożdżowe wypieki, naleśniki polewane syropem, ale zdecydowałam się na inny przepis. Na "Biały deser z jagodowym dachem zatopiony w syropie" :) Nazwa dziwna, bo i teraz tak szybko wymyślona, ale sam deser - dla mnie pycha.
    Składniki:
    100 gram białej czekolady,
    100 ml śmietany kremówki,
    kilka kropel (2-3) esencji wanilii,
    1-2 łyżeczki konfitury z jagód PREMIUM ROSA,
    1-2 łyżki syropu z czarnego bzu,
    kilka listków mięty do dekoracji lub owoce czarnej porzeczki.

    Deser jest niesamowicie łatwy w przygotowaniu.
    1. Czekoladę należy połamać na drobne kawałki i wrzucić do szklanej misy, którą następnie trzeba ustawić na garnku z gotującą się wodą i mieszając pozwolić jej się rozpuścić.
    2. Schłodzoną śmietaną (ja wkładam ją na jakieś 20 minut do pół godziny do zamrażarki)należy ubić na sztywno mikserem. Do ubitej należy dodać esencję waniliową i po łyżeczce rozpuszczona, przestudzoną czekoladę.
    3. Gotową masę należy przełożyć do form, np. pucharków lodowych, schłodzić w lodówce. Gdy masa ładnie stężeje należy wyjąć ją z form na przygotowany wcześniej deserowy talerzyk (oczywiście odwróconą, czyli szerszą stroną w dół) i wierz udekorować konfiturą. Wokół deseru wylać syrop, przełożyć listkami mięty lub/i owocami czarnej porzeczki. Wstawić do lodówki na jakieś 15 minut i podawać schłodzone.

    Smacznego :))
    mój mail: senninha@vp.pl

    OdpowiedzUsuń
  10. Beza Pavlova kolorowa
    Składniki na bezę:
    białko - 4 sztuki (każde mniej więcej 35g, co daje ok. 140g białka)
    cukier puder - 25 dag
    ocet winny - 1 łyżka
    mąka kukurydziana - 1 łyżka
    3 łyżki syropu z czarnego bzu Premium Rosa

    Składniki na krem:
    śmietana kremówka - 300 ml
    ser mascarpone - 250 g
    cukier puder - 2 łyżki
    laska waniliowa - 1 sztuka
    oraz konfitura z jagód Premium Rosa

    Przygotowanie bezy.Białka ubijam ze szczyptą soli lub soku z cytryny, pod koniec ubijania stopniowo dodaję cukier, aż masa zrobi się gęsta i puszysta. Na koniec dodaję mąkę, ocet i sok z czarnego bzu, a całość delikatnie mieszam. Wykładam masę do formy (lub na papierze można narysować okrąg o średnicy ok. 21 cm) i rozsmarowuję. W przypadku gdy masa będzie bez formy, rozleje się nieco na boki i będzie odrobinę bardziej płaska, ale za to mniej się zapadnie. Ja przygotowałam swoją bezę w foremce silikonowej o średnicy 21 cm. Dzięki temu boki są wysokie, a środek bardziej płaski. Rozsmarowaną masę (czy to z formą, czy bez) wkładam do piekarnika nagrzanego do 160°C. Po 5 minutach zmniejszam temperaturę do 130°C i piekę przez około półtorej godziny. Po tym czasie wyłączam piekarnik i zostawiam bezę do wystudzenia. Jeśli chcę, aby beza była bardziej ciągnąca, po upływie 1,5 godziny wyjmuję ją z piekarnika i studzę normalnie, na kratce.
    Przygotowanie kremu. Śmietanę ubijam z cukrem, pod koniec ubijania dodaję ser mascarpone i miąższ z laski wanilii. Całość dokładnie miksuję.
    Gotowy krem nakładam na bezę tuż przed podaniem, żeby ta nie zmiękła. Na krem dodaję konfiturę z jagód Premium Rosa. Smacznego!

    Zmodyfikowany przepis pochodzi z mojej strony www.prosteprzepisykulinarne.com
    kinga@prosteprzepisykulinarne.com

    OdpowiedzUsuń
  11. Proponuję naleśniki czekoladowo-wiśniowe do których użyłabym konfitury wiśniowej. Mogą też być w wersji malinowej gdy ktoś woli.

    Składniki na 10 sztuk

    Ciasto:
    3 jajka
    200g mąki pszennej
    100g mąki pszennej pełnoziarnistej
    50g mlecznej czekolady
    2 łyżki kakao
    1 szklanka mleka
    1 i 1/3 szklanki wody gazowanej
    3 łyżki oliwy
    szczypta soli

    Nadzienie:
    1 kg serka śmietankowego (dałam „President”)
    1 słoik konfitury wiśniowej

    Sos czekoladowy:
    50g mlecznej czekolady
    50g gorzkiej czekolady
    60ml śmietanki kremowej

    Stopić czekoladę przeznaczoną do ciasta w kąpieli wodnej. Ubić jajka ze szczyptą soli na puszystą masę. Wymieszać oba rodzaje mąki z kakao i przesiać w dwóch porcjach do masy jajecznej, wlewając stopniowo mleko i wodę. Dodać roztopioną czekoladę i oliwę, dokładnie wymieszać. Odstawić na pół godziny.

    Podgrzać śmietankę na sos do temp. 60°C. Wrzucić połamaną na kawałki czekoladę, Dokładnie wymieszać.

    Usmażyć dziesięć naleśników. Na każdym rozsmarować ok. centymetrową warstwę serka. Na środku umieścić porcję konfitury. Zwinąć ciasno. Przed podaniem polać sosem czekoladowym.

    aroniawiemcojem@gmail.com

    OdpowiedzUsuń
  12. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  13. Gdybym miała do dyspozycji konfiturę z malin przygotowałabym kantyczkę. Jest to pięknie prezentujące się ciasto, przy którym pracy niewiele a efekt wizualny i smakowy rewelacyjny:)

    KANTYCZKA

    2 i 1/2 szklanki mąki
    1 i 1/2 kostki margaryny
    8 jaj
    2 szklanki cukru pudru
    1/2 szklanki maku
    2 łyżeczki proszku do pieczenia
    2 łyżki kakao
    2 paczki okrągłych biszkoptów
    konfitura z malin

    Margarynę utrzeć z pudrem, dodając po jednym żółtku. Wsypać mąkę wymieszaną i przesianą z proszkiem do pieczenia, na końcu połączyć z pianą z białek. Ciasto podzielić na 3 równe części. Do jednej dodać kakao, do drugiej mak, a do trzeciej 2 łyżki mąki. Na blachę wyłożyć ciasto makowe,wyrównać, potem biszkopty, na nie cienka warstwę konfitury, ciasto kakaowe, biszkopty, konfitura, ciasto białe. Piec w 180°C do zrumienienia. Polać polewą lub posypać pudrem.

    Polecam
    jolantamarel@wp.pl

    OdpowiedzUsuń
  14. KarolinaSławińska21 kwietnia 2012 10:23

    O! A ja właśnie dziś robię placek z rodzynkami :)
    Produkty:
    - konfitura z jagód
    - 40dkg rodzynek
    - 250ml wódki :)
    - Czekolada mleczna
    - czekolada gorzka
    - masło
    - 1/2 margaryny
    - biszkopt

    Dzień przed zalewamy rodzynki wódką, zostawiamy na noc.

    Biszkopt upiec ( każdy ma swój przepis na biszkopt)
    Przekroić go na pół, ułożyć na blaszce posmarować konfiturą z jagód koniecznie nisko słodzoną , na konfiturę połowę kremu.
    Krem:
    1/2 masła
    1/2 margaryny ( najlepiej Kasi)
    1 szkl. cukru
    1 szkl. mleka
    1 jajko:)
    Cukier z mlekiem i roztrzepanym jajkiem zagotować odstawić do ostygnięcia, masło i margarynę rozkręcić w misce dodawać po trochu ostudzonego mleka ( tego co gotowaliśmy z jajkiem i cukrem )
    Przykryć to wszystko drugą częścią biszkoptu, na to wyłożyć resztę kremu.
    Czekolady rozpuścić z połową masła i dodać rodzynki odsączone z wódki. Wylać rodzynki z czekoladą na wierz placka.
    GOTOWE!!

    Karolina Sławińska
    e-mail: karolinaslawinska@o2.pl

    OdpowiedzUsuń
  15. heh mój Kuba popatrzył na fotki i powiedział
    sok malinowy najlepszy do piwa :-)
    a konfitura z jagód najlepiej smakuje wyjadana łyżką ze słoika !
    proste i jakie smaczne ;-)

    kopesia@gmail.com

    OdpowiedzUsuń
  16. Konfitura malinowa byłaby pysznym wypełnieniem drożdżowych kłosów. Składniki (na 6 bułek długości męskiej dłoni):

    3,5 szklanki mąki + mąka do podsypania
    7g drożdży
    szklanka ciepłego mleka
    3 jajka
    3 łyżki cukru
    kilka kropli esencji waniliowej
    słoik konfitury z malin Premium Rosa


    Do szklanki wsypujemy drożdże i dolewamy do nich 5-6 łyżek ciepłego mleka, odstawiamy na około 10 minut. Do dużej miski przesiewamy mąkę, dodajemy 3 jajka i mieszamy. Dolewamy mleko, esencję waniliową, zaczyn drożdżowy i cukier. Ciasto zarabiamy i odkładamy w ciepłe miejsce na 1-1,5 godziny.
    Wyrośnięte ciasto wyjmujemy z miski i wyrabiamy na gładkie ciasto. Gdyby się kleiło podsypujemy mąką, jednak nie za wiele, aby w rezultacie nie wyszło ono zbite. Od wyrobionego ciasta odrywamy fragmenty wielości dwóch pięści lub delikatnie mniejsze i rozwałkowujemy na prostokąt. Po środku rozwałkowanego ciasta zachowując centymetrowy odstęp na górze i dole układamy pasek z konfotury. Boki ciasta nacinamy w szerz tworząc w ten sposób paski szerokości centymetra.

    Zaczynając od góry i pierwszego paska zaczynamy tworzyć przeplatankę podobną do warkocza. A więc pasek z lewej strony przekładamy nad nadzieniem i przyklepujemy go do części ciastka po prawej stronie delikatnie po skosie, a następnie przeciwległy pasek ciasta z prawej strony przekładamy nad nadzieniem i przyklepujemy do przeciwległej części ciasta po skosie po lewej stronie. Tworzymy w ten sposób kłosek. Uwaga najlepiej, jeśli pomiędzy paskami nie będzie odstępów tak, aby w czasie pieczenia nie wypływało nadzienie.

    Gotowe bułki odkładamy na około 40 minut w ciepłe miejsce, aby podrosły a następnie zapiekamy je przez około 25 do 30 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni. Gotowe idealnie nadają się do lukrowania.

    Pozdrawiam
    B
    ryba022@o2.pl

    OdpowiedzUsuń
  17. Ciasteczka marchwiowe z konfiturą jagodową

    Składniki

    -3-4 marchewki (ok. 150 g startej marchewki),
    -niecały słoik konfitury jagodowej
    -400 g mąki,
    -płaska łyżeczka proszku do pieczenia,
    -200 g margaryny do pieczenia,
    -1,5 łyżeczki cukru pudru.

    Przygotowanie:
    Mąkę, proszek do pieczenia oraz pokrojone kostki margaryny łączymy z drobno startą marchewką i cukrem pudrem. Całość dokładnie mieszamy, a następnie – z uzyskanej masy – wyrabiamy ciasto. Po rozwałkowaniu wycinamy szklanką duże krążki. Połowę wyciętych krążków odkładamy, a w drugiej połowie po środku szklanką o mniejszej średnicy wycinamy jeszcze jeden krążek, tak, by uzyskać kształt oponki

    Całe krążki smarujemy konfiturą i przykrywamy je oponkami. Ciastka marchewkowe przekładamy na blachę wysmarowanej tłuszczem i pieczemy ok. 20 minut w temperaturze 200°C.

    Gotowe ciasteczka marchewkowe z konfitura możemy podawać oprószone cukrem pudrem.

    joannasulej1@o2.pl

    OdpowiedzUsuń
  18. Ciastka francuskie z budyniem i konfiturą z malinami

    Składniki: 2 płaty gotowego ciasta francuskiego, 2 kubeczki śmietany 30%, budyń waniliowy(opakowanie 40g, około pół szklanki cukru, cukier wanilinowy, 1 jajko, konfitura z malin.
    dodatkowo: papier do pieczenia

    Wykonanie: Jeden kubeczek śmietany wlać do garnka. Wsypać około pół szklanki cukru. Zagotować, mieszając co jakiś czas. W drugim kubeczku śmietany, rozmieszać proszek budyniowy. Dodać do zagotowanej z cukrem śmietany. Ugotować jak budyń.Odstawić do wystygnięcia.Płaty ciasta rozwinąć. Podzielić każdy na części - ciastka(z jednego platu ciasta wychodzi mi 12 ciastek, zblizonych ksztaltem do prostokąta). Jedną połówkę ciastka naciąć 4-5 razy nożem. Na te, pozostawione w całości, nakładać łyżeczkę ostudzonej masy budyniowej i troszkę konfitur. Ciastka składać na pół i sklejać, dociskając niezbyt mocno widelcem.
    Układac na blasze, najlepiej na papierze do pieczenia. Posmarować rozmąconym jajkiem.
    Piec około 12 minut w piekarniku nagrzanym do 200 stopni.
    casablanca12@wp.pl

    OdpowiedzUsuń
  19. Monastyrska Izba

    Ciasto:
    2.5 szklanki mąki pszennej
    200 g margaryny
    200 g śmietany (18%)
    1 jajko
    50 g cukru
    1 łyżka wódki
    szczypta soli
    można dodać ok. 1/4 łyżeczki sody lub 1 łyżeczkę proszku do pieczenia

    Nadzienie:
    2-3 słoiki konfitury z wiśni Premium Rosa

    Śmietana do przełożenia:
    500g gęstej, tłustej śmietany 36%
    500g gęstej, kwaśniej śmietany 18%
    100 g cukru
    3 łyżeczki żelatyny


    Wykonanie:
    Wszystkie składniki ciasta połączyć i szybko zagnieść ciasto. Ciasto formujemy w kulę, owijamy w folię aby nie obeschło i wkładamy do lodówki na ok. 2 godziny. Wyjąć ciasto z lodówki i podzielić na 15 równych części(jeżeli robimy jedno duże ciasto) lub na 12 (jeżeli robimy 2 mniejsze). Każdą część rozwałkować na prostokąt o długości ok. 25-30 cm i szerokości ok. 9-10 cm. Na długim brzegu prostokąta układać wzdłuż konfiturę wiśniową. Zawinąć i zlepić. Ma powstać rulonik z nadzieniem w środku. Końce ruloników dobrze zacisnąć. Po upieczeniu, odstawić do pełnego wystudzenia.

    Przygotowanie masy śmietanowej:
    Śmietanę 36% ubijamy na sztywno. Śmietanę kwaśną utrzeć z cukrem i połączyć z rozpuszczoną żelatyną. Do całości dodać ubitą kremówkę i delikatnie wymieszać. Tak przygotowaną masą przekładać ruloniki tworząc trójkąt. W kolejności 3,2,1. Ciasto chłodzić przez noc w lodówce.

    henia2207@buziaczek.pl

    OdpowiedzUsuń
  20. Oba profile lubię od dawna jako Marika Wojciechowska.
    Z wykorzystaniem tycho cudownych produktów upiekłabym tartę malinową z mascarpone - przepis zdecydowanie wiosenno-letni!

    Tarta malinowa z mascarpone

    Składniki na ciasto:
    - 200 g mąki pszennej,
    - 2,5 łyżki cukru pudru,
    - 100 g zimnego masła, pokrojonego na kawałki,
    - 1 jajko,
    - 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego.

    Składniki dodatkowe:
    - pół szklanki śmietany kremówki,
    - 1 fix do ubijania śmietany,
    - 250 g sera mascarpone,
    - 4 łyżki cukru pudru,
    - 2 łyżki konfitury z jagód PREMIUM ROSA,
    - 250 g malin,
    - 1 galaretka, najlepiej jagodowa,
    - syrop z malin PREMIUM ROSA.

    Składniki na ciasto (przesiana mąka, cukier puder, masło) mieszamy mikserem, po chwili dodajemy jajko i ekstrakt waniliowy. Przekładamy na blat, zagniatamy. Po dokładnym połączeniu składników, ulepiamy kulę i wkładamy w woreczku foliowym do lodówki na ok. 30 minut. Po tym czasie ciasto wałkujemy na grubość 3-4 mm i przekładamy do formy o średnicy ok. 24 cm. Wkładamy do lodówki na kolejne 30 minut. Pieczemy w temperaturze 180 stopni z obciążeniem 15 minut oraz po zdjęciu obciążenia 8-10 minut, do zarumienienia. Studzimy w formie na kratce. Spód można przygotować dzień wcześniej, dodatki w dniu podania.
    Galaretkę rozpuszczamy w 1 szklance wrzącej wody, mieszamy, studzimy. W czasie, gdy będzie tężała, ubijamy na sztywno śmietanę: musi być bardzo dobrze schłodzona (najlepiej włożyć na kilka godzin do lodówki, a 10 minut przed ubijaniem do zamrażarki). Najpierw ubijamy na wolnych obrotach, po chwili dodajemy fix i zwiększamy obroty. Na koniec można na najwyższych, ale ze szczególną ostrożnością, by nie robić tego zbyt długo. Ser mascarpone mieszamy mikserem w oddzielnej misce, dodajemy cukier puder, a następnie ubitą śmietanę i bardzo delikatnie mieszamy (lub mikserem na najniższych obrotach).
    Tartę równomiernie smarujemy konfiturą jagodową PREMIUM ROSA, na to wylewamy krem. Maliny myjemy i kroimy na średniej grubości plastry. Układamy na kremie. Zalewamy partiami (czyli nierówno, w niektórych miejscach) galaretką i od razu syropem malinowym (ok. 4-5 łyżek). Smacznego!

    marikac1@wp.pl

    OdpowiedzUsuń
  21. Oba profile polubione jako Paulina Babiuch. ;)

    "Piechotą do lata"

    3 jajka
    pół szklanki cukru
    1 szklanka mąki pszennej
    1 szklanka mąki ziemniaczanej
    1 kostka masła
    łyżeczka proszku do pieczenia

    Jajka ucieramy z cukrem, dodajemy przesianą mąkę z rozpuszczonym masłem Następnie dodać mąkę wymieszaną z proszkiem oraz rozpuszczoną i przestudzoną margarynę. Miksujemy na gładką masę. Do formy na babę wysmarowanej tłuszczem dodajemy ciasto i wstawiamy do prodiża, pieczemy około godziny.

    pół tubki mleczka w tubce
    1 słoiczek konfitury z malin
    500 ml śmietany 30%
    odrobina barwnika pomarańczowego
    kilka kropel aromatu brzoskwiniowego
    pół szklanki cukru
    3 łyżeczki żelatyny
    kolorowe gwiazdki i mięta do dekoracji

    Przygotowanie:

    Do zamrażalnika wkładamy szklaną miskę przetartą wilgotną ściereczką.


    Po upieczeniu i wystudzeniu ciasto kroimy i kruszymy jak najdrobniej w rękach. Układamy na dnie formy i ugniatamy mocno łyżką lub palcami. Polewamy mleczkiem z tubki i smarujemy konfiturą z malin.

    Wyjmujemy miskę z zamrażalnika, wlewamy do niej śmietanę, dodajemy barwnik, aromat i miksujemy aż stanie się gładka i dobrze ubita. Na najmniejszych obrotach powoli dosypujemy pół szklanki cukru i dolewamy rozpuszczoną w jak najmniejszej ilości wody żelatynę.

    Śmietanę przekładamy na owoce i przykrywamy folią aluminiową. Odkładamy do lodówki na dwie godziny.

    Przed podaniem posypujemy kolorowymi gwiazdkami i ozdabiamy liśćmi mięty.

    Przepis, odrobinę zmieniony pochodzi z mojego bloga. ;)

    OdpowiedzUsuń
  22. Moja propozycja jest prosta ale za to niesamowicie smaczna, polecam wypróbować :)

    Drożdżowe ciasto jagodowo-malinowe

    Ciasto:

    600 g mąki pszennej
    100 g cukru
    jajko
    250 ml mleka
    80 g roztopionego masła
    50 g drożdży

    Kruszonka:

    5 łyżek mąki
    3 lyżki roztopionego masła
    2 łyżki cukru

    Dodatki:

    200 g malin
    200 g konfitury z jagód

    W ciepłym mleku rozcieramy drożdże wraz z 3 łyżkami cukru i 3 łyżkami mąki i odstawiamy do wyrośnięcia na jakieś 10 minut. Rozczyn wlewamy do mąki, dodajemy jajko, wystudzone, roztopione masło i cukier. Zagniatamy ciasto i odstawiamy do podwojenia objętości.

    Wyrośnięte ciasto rozwałkowujemy i wykładamy do formy wyłożonej papierem do pieczenia. Na wierzch układamy maliny lekko je wgniatając w ciasto. Na maliny wykładamy konfiturę z jagód.

    Składniki na kruszonkę mieszamy ze sobą (w razie potrzeby dodajemy więcej mąki). Posypujemy ciasto kruszonką i pieczemy w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 50 minut.

    Smacznego :)

    mientablog@yahoo.com

    OdpowiedzUsuń
  23. Polubione już tysiąc lat temu! ;)

    SERNIK JAGODOWY Z KOKOSOWYMI KULECZKAMI

    Ciasto:

    1.5 szklanki mąki
    1/2 szklanki cukru pudru
    1/2 margaryny zimnej
    żółtko


    Wszystkie te składniki należy szybko ze sobą połączyć, zagnieść w rękach, uformować kulę i schłodzić w lodówce (około 2 godzin).
    Ważne, by nie wyrabiać go zbyt długo. Wtedy będzie twarde po upieczeniu. Zasada jest taka, że im krócej tym lepiej.

    Okrągłą formę o średnicy 24cm smarujemy odrobiną masła, posypujemy mąką i wykładamy do niej ciasto.
    Proponuje nie kłaść go całego, żeby nie było zbyt grube. Na stolnicy/ blacie wałkujemy go dosyć cienko i przenosimy do formy. Nakłuwamy wielokrotnie widelcem. (!) To ważne, wtedy w czasie pieczenia nie uniesie się nam do góry.
    Podpiekamy 15 minut w piekarniku nagrzanym do 190st.


    Kulki kokosowe:

    250g twarogu
    jajko
    50g cukru
    50g wiórków kokosowych
    3 łyżki mąki ziemniaczanej


    Wrzucamy wszystko do miseczki i zagniatamy ze sobą, by dokładnie się połączyły. Z masy formujemy małe kuleczki. Wkładamy do lodówki.


    Masa serowa:

    750g sera- zmielonego
    około 1/2- 2/3 szklanki cukru pudru (ja na początku dałam 1/2 szklanki a potem dodawałam do smaku)
    1/3 kostki masła miękkiego
    4 jajka- oddzielnie żółtka i białka
    1/2 opakowania proszku budyniowego, tak ze 2 czubate łyżki (jeśli masa będzie za rzadka wtedy lepiej go dodać z łyżeczkę więcej, chociaż nie sądzę by była taka konieczność)
    jagody- u mnie 1/3 słoiczka odsączonych jagód w cukrze, dlatego nie sypałam całego cukru na raz a dosładzałam w trakcie. Można dać świeże jagody. Ilość według uznania.Możemy także użyć dżemu jagodowego Premium Rosa.

    Im więcej jagód, tym ładniejszy kolor i bardziej wyrazisty smak.

    Jagody odsączamy (jeśli mamy te słoikowe) i mielimy blenderem.

    Piekarnik ustawiamy na 175st.

    Miękkie masło ucieramy z cukrem i żółtkami, aż powstanie gładka, jasna masa.
    Dodajemy po łyżce zmielony ser, cały czas miksując.
    Następnie wsypujemy budyń i dodajemy jagody.
    Teraz możemy spróbować masy i ewentualnie dodać więcej cukru.
    W osobnej misce lub garnku ubijamy na sztywno białka ze szczyptą soli.
    Delikatnie łączymy je z masą serową.

    Na podpieczonym spodzie układamy kuleczki kokosowe tak, by nie stykały się ze sobą. Wylewamy ostrożnie masę serową. Wkładamy do piekarnika na ok 45-55minut (trzeba doglądać przez szybkę czy się nie spieka). Po tym czasie wyłączamy piekarnik i delikatnie uchylamy drzwiczki, zostawiając w środku sernik. Dzięki temu nie dozna szoku temperatur i nie opadnie na dół. Gdy wystygnie możemy go wyjąć z piekarnika i wysunąć z formy.


    Dekoracja:

    350ml kremówki (śmietana 30-36%)
    odrobina cukru pudru do smaku
    jagody na wierzch lub ciut dżemu Premium Rosa


    Gdy sernik jest już schłodzony, ubijamy mocno śmietanę, dodając pod koniec cukier puder. Wykładamy ją na sernik.
    Dekorujemy wedle uznania.

    OdpowiedzUsuń
  24. gruszki w syropie wiśniowym z lodami

    4 szt. grruszki,
    1/2 l. sok wiśniowy,
    1 szkl. owoce sezonowe jagodowe,
    8 łyżek cukier brązowy,
    orzechy włoskie garść,
    szczypta cynamonu,
    8 szt. kulki lodowe waniliowe

    sok wiśniowy wlewam do rondelka dodaję cukier, mieszam i zagotuwuję, następnie wrzucam obrane i umyte gruszki bez gniazd nasiennych przekrojone na połowę i gotuję jeszcze ok.15min. Potem wyjmuję je z syropu na talerzyk schładzam,a sok gotuję dalej na małym ogniu ok.1godz.aż zacznie robić się gęsty syrop,po tym czasie wkładam gruszki ponownie do syropu i całość wystudzam,deser podaję na ciepło z dodatkiem lodów przybrany świeżymi sezonowymi owocami jagodowymi i polany wystudzonym syropem.

    Smacznego

    OdpowiedzUsuń
  25. Najlepsza rolada pod słońcem:)

    Rolada lodowa z syropem wiśniowym


    Mąka- 75 g
    Lody waniliowe- 400 ml
    Wiśnie mrożone- 100 g
    Jajka- 3 sztuki
    Papier do gotowania - 1 sztuka
    Sok z wiśni - 100 ml
    Cukier - 125 g
    Cukier trzcinowy - 50 g
    Tarta skórka z cytryny - wg. uznania
    Papier do pieczenia - 1 sztuka
    Sól - wg. uznania

    Ciasto:

    Piekarnik nagrzewam do temperatury 180ºС. Sól i mąkę przesiewam do miski. Mikserem na wysokich obrotach ubijam żółtka, cukier i startą skórkę z cytryny. Białka ubijam na sztywną pianę. Mieszam połowę białek z masą z żółtek, dodaję pozostałe białka i mieszam. Delikatnie dodaję mąkę i mieszam silikonową łopatką. Blaszkę do ciasta wykładam arkuszem papieru do pieczenia, wylewam masę na papier i rozprowadzam łopatką formując prostokąt. Piekę w piekarniku przez 10-12 minut. Po upieczeniu dokładnie studzę biszkopt, a następnie wkładam do lodówki.

    Nadzienie:

    Wykładam biszkopt z lodówki i przekładam na arkusz papieru do gotowania. Równomiernie rozsmarowując rozmiękczone lody na biszkopcie na warstwę o grubości ok. 5 mm. Przy użyciu papieru do gotowania formuję roladę i wkładam do zamrażarki na około 4 godziny.

    Syrop:

    W garnku mieszam mrożone wiśnie, syrop z wiśni oraz cukier trzcinowy, następnie całość doprowadzam do wrzenia. Duszę do momentu, gdy masa zmniejszy swą objętość o połowę, a następnie studzę.

    Kroję na plastry i podaję polane syropem wiśniowym.

    Smacznego.

    OdpowiedzUsuń
  26. Zdecydowanie konfiturę z malin dorzuciłabym do najlepszego, kojarzącego mi się z dzieciństwem deseru, który... robię prawie co sobotę. Zawsze dobrze zaczynam z nim leniwy dzień. To nic wyszukanego: pyszna kasza manna na mleku. Z dodatkiem konfitury smakuje wyśmienicie. Tu załączam przepis na kaszkę z.. kiełbasą swojską (o co chodzi? zerknij:)) - chętnie zastąpiłabym ją właśnie pyszną konfiturą:)
    http://parabuch.blogspot.com/2011/08/kaszka-manna-z-kieabsa-swojska.html

    OdpowiedzUsuń
  27. A jeśli nie kaszka, to może kremowy, intensywnie czekoladowy sernik pieczony w kąpieli wodnej? Idealnie sprawdzają się na nim słodkie wzory z konfitury - szczególnie fajnie, że można jej użyć przez okrągły rok, nie martwiąc się o dostęp do świeżych owoców. Sama najczęściej wybieram do niego maliny lub jagody.

    Oto przepis:

    20 dag herbatników
    10,5 dag masła
    4 tabliczki gorzkiej czekolady (lub pół na pół z mleczną)
    3 łyżki kakao
    60 dag sera homogenizowanego (waniliowy)
    4 jaja
    3/4 szklanki cukru
    20 dag śmietanki 20%

    Rozkruszone herbatniki łączę z 10 dag roztopionego masła. Układam je na spodzie tortownicy. Podpiekam w piekarniku przez ok. 10 min.

    Połamaną czekoladę i resztę masła topię. Do masy dodaję kakao.

    W misce ubijam serek z cukrem, po czym dodaję kolejno jaja. Na koniec dodaję śmietanę.

    Teraz zaczynają się przygotowania do kąpieli wodnej. Tortownicę ze spodem owijam szczelnie folią aluminiową i wstawiam do większej tortownicy. Na kruchy spód wylewam czekoladowo-serową masę. Do większej tortownicy wlewam wodę. Całość wstawiam na ok. 50min do rozgrzanego piekarnika. Co jakiś czas uzupełniam wodę, która albo wyparowuje, albo wylatuje;)

    OdpowiedzUsuń
  28. Ja też już mam polubione!;)

    Podam przepis na "Jabłka podane w syropie wiśniowym", jest to pyszna, mała słodkść przygotowana z fantazją;)

    Składniki dla 2 osób:
    3 jabłka
    50 ml soku wiśniowego
    200 ml wody
    1/4 szklanki cukru pudru
    1/4 lyżeczki cynamonu
    2 łyżki miodu
    10 wysłuskanych orzechów włoskich
    100 ml kremówki
    2 goździki

    jabłka obrać, wyciąć gniazda nasienne, 2 jabłka pokroić w plastry
    do rondla wlać sok z wiśni, wodę, dodać cukier puder, cynamon i goździki, delikatnie włożīc jabłka i gotować około 10 minut
    pozostałe 1 jabłko pokroić w kostkę i dusić z 5-7 minut z 2 łyżkami wody, po czym zmiksować
    plastry jabłek odsączyć z syropu, który zagęścic pogrzewając go
    syrop i jabłka wstawić na 2 godziny do lodówki
    mus jabłkowy wymieszać z miodem
    śmietanę ubić na sztywno
    plasterki jabłek ułożyć na talerzykach z jednej strony i polać syropem, obok porcję musu, obok kremówkę
    orzechy poukładać pomiędzy wiśniowe jabłka a mus

    smacznego;)

    mojetworyprzetwory@op.pl

    OdpowiedzUsuń
  29. Ja polecam pyszne ciasteczk z konfiturą z malin Premium Rosa.
    Potrzebne będą następujące składniki:

    60 dag mąki pszennej
    25 dag masła
    1/2 szklanki otrąb
    1/2 szklanki cukru
    opakowanie cukru waniliowego
    100 ml śmietany
    25 dag konfitury z malin Premium Rosa
    jajko
    sól

    Masło siekamy z mąką. Następnie wsypujemy cukier, cukier waniliowy, szczyptę soli, otręby i wszystko mieszamy. dodajemy jajko i śmietanę. Wszystko zagniatamy i wstawiamy do lodówki na 30 min. Ciasto dzielimy na 4 części. Każdą rozwałkowujemy na placek grubości ok 4 mm. Większą foremkę w kształcie np gwiazdki wycinamy ciastka, mniejszą zaś robimy otwór na środku w co drugim ciastku, tak by powstały pary ciastek z dziurką i bez. Ciastka układamy na wyłożonej papierem blasze. Pieczemy ok 15 min w 180 stopni C. Ciepłe ciastka bez dziurek smarujemy konfiturą z malin. Przykrywamy ciastka z dziurką, lekko dociskamy i posypujemy cukrem pudrem.
    Smacznego:)


    krasnala@onet.eu

    OdpowiedzUsuń
  30. GUMISIOWA PYCHOTKA

    (PUSZYSTE GOFRY Z BUDYNIOWYM KLEKSEM I KONFITURĄ Z JAGÓD :)


    Gofry:
    160 g mąki
    2 jajka
    270 ml mleka
    1,5 łyżki cukru
    50 g stopionego masła
    szczypta soli

    Do mąki dodajemy cukier, sól, stopione masło, żółtka oraz połowę mleka. Składniki wymieszać mikserem dolewając resztę mleka. Odstawiamy na chwilę, włączamy gofrownicę (musi być mocno rozgrzana!) i ubijamy z białek pianę, na sztywno, dodając szczyptę soli. Białka dodajemy do ciasta i mieszamy łyżką. Pieczemy około 5 minut w zależności od rodzaju gofrownicy. W połowie na chwilę uchylam gofrownicę by wypuścić pianę, ale to może też zależy od sprzętu. Gofry do wystygnięcia ustawiamy w pionie żeby były chrupkie, a nie miękkie.

    Masa budyniowa:
    Około 1/4 kostki masła gotujemy w mleku ( średnio o połowę mniej mleka niż na przepisie z budyniu), w małej ilości mleka rozpuszczamy 1 budyń śmietankowy i wlewamy do gotującego się mleka cały czas mieszając. Masa powinna zrobić się jednolita, gęsta i kleista.

    Na gofry łyżką "chlapniemy" i trochę rozsmarowujemy kleksa z budyniu, a na niego łyżką nakładamy konfiturę z jagód. Mniam! Gumisiowa pychotka!


    a.filipowska@poczta.onet.pl
    na FB Aleksandra Filipowska

    OdpowiedzUsuń
  31. Konfiturę z jagód wykorzystałabym do ciasta Pleśniak:
    4 szkl. mąki
    2 szkl. cukru
    6 jajek (żółtka i białka oddzielnie)
    1 1/3 margaryny
    1 1/3 łyżeczki proszku do pieczenia
    1,5 łyżki kakao
    1 łyżka mąki ziemniaczanej
    konfitura jagodowa


    Mąkę z proszkiem przesiać, dodać margarynę i żółtka.
    Dodać 2/3 szkl. cukru i zagnieść kruche ciasto.
    Podzielić na 3 cześci, do jednej z nich dodać kakao. Wstawić do lodówki/zamrażalnika na min.30min.

    Białka ubić na pianę, dodawać stopniowo pozostały cukier (1 1/3szkl.) a następnie łyżkę mąki ziemniaczanej.


    Dużą, prostokątną blachę wykładamy papierem.
    Piekarnik nagrzewamy do 180 st.C.


    Wyjmujemy ciasta z lodówki.
    Na dół blaszki ścieramy na tarce (grube oczka) pierwszą część ciasta.
    Na to wylewamy konfiturę.
    Ścieramy ciasto z kakao.
    Wylewamy pianę z białek.
    Na górę ścieramy kolejną część jasnego ciasta.
    Piec ok.40min.

    Dusiowa kuchni na fb
    klaudia.sroczyńska@gmail.com

    OdpowiedzUsuń
  32. Alina
    Tort z mąki gryczanej z bitą śmietaną,jagodami i konfiturą jagodową
    Ciasto
    jajka 3 szt
    mąka gryczana 15 dag
    miód płynny 3 łyżki
    laska wanilii 0,5 szt
    proszek do pieczenia 2 łyżeczki
    Bita śmietana
    kremówka 0,5 l
    żelatyna 3 łyżeczki
    cukier puder 3 łyżki
    konfitura jagodowa Premium Rosa
    jagody świeże 0,5 l
    Białka ubić na sztywno z szczyptą soli.Małymi porcjami cały czas ubijając dolewać miód,dodać ziarenka z laski wanilii,żółtka i chwilkę miksujemy.Dodać mąkę wymieszaną z proszkiem i wymieszać drewniana łyżką.Ciasto przełożyć do tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia i piec 25 min w 170 st.Zimny biszkopt przekroić na na 2 placki.
    Bita śmietana
    Zimną kremówkę ubić na sztywno dodać cukier puder oraz namoczoną w 1,4 szkl ciepłej wody i podgrzaną żelatynę.Całość zmiksować.
    Pierwszy placek posmarować konfiturą jagodową,wyłożyć 3/4 bitej śmietany, rozsypać jagody,drugi placek,resztę bitej śmietany rozsmarować na całości tortu i udekorować jagodami.
    alaaa72@gazeta.pl

    OdpowiedzUsuń
  33. Naleśniki z otrębami i twarogiem ,konfiturą jagodową i syropem malinowym


    Składniki:

    Ciasto:
    jajko 2 szt
    mąka pszenna z otrębami 1 szklanka
    mleko 1 szklanka
    cukier waniliowy 1 op
    sól
    3 łyżki wody gazowanej
    1 łyżka jogurtu
    Nadzienie:
    truskawki 25 dkg
    konfitura z jagód
    cukier puder 4 łyżki
    jogurt 4 łyżki
    twaróg 25 dek
    3 łyżki soku z pomarańczy
    oliwa z oliwek
    1 łyżka syropu malinowego

    Ciasto wszystkie składniki wymieszać dokładnie, najlepiej zmiksować. Usmażyć 6 naleśników rożnej wielkości na oliwie z oliwek. Przekładać stopniowo od największego do najmniejszego nadzieniem serowym. Ser miksujemy z jogurtem i cukrem pudrem z dodatkiem soku z pomarańczy. Każdy naleśnik przekładamy truskawkami i konfiturą. Na wierz ostatniego naleśnika kładziemy ser, na to truskawki i na to konfitura . Całość lejemy zmiksowanymi truskawkami z syropem. Talerz dekorujemy truskawkami polanymi czekoladą.

    http://wesolakuchnia.blogspot.com/2012/03/desery_01.html
    mysza75@poczta.fm
    na fb Magdalena Kaczmarek

    OdpowiedzUsuń
  34. Deser jogurtowo truskawkowy z konfiturą jagodową

    1 jogurt grecki
    250 dkg truskawek
    I paczka ciastek z otrębami
    1 łyżka orzechów włoskich
    2 łyżki konfitury jagodowej
    1/4 szklanki syropu malinowego.
    Truskawki miksujemy z syropem malinowym. Do pucharków wkładamy na przemian zmiksowane truskawki i jogurt. Na wierzch wsypujemy pokruszone ciastka , orzechy prażymy na patelni , ostudzone układamy na deser, na to łyżka jogurtu i konfitury.

    http://wesolakuchnia.blogspot.com/2012/05/normal-0-21-false-false-false-pl-x-none.html
    mysza75@poczta.fm
    na fb magda kaczmarek

    OdpowiedzUsuń
  35. Ryżowy deser z konfiturą z wiśni

    Składniki:
    • 3 szkl. ryżu ugotowanego na mleku z dodatkiem cukru, cukru waniliowego i szczyptą soli
    • ½ szkl. cukru pudru
    • 1 ½ szkl. rodzynek
    • skórka starta z cytryny
    • 4 jajka
    • żółtko
    • masło do formy
    • cukier puder do posypania
    • konfitura z wiśni PREMIUM ROSA

    Sposób wykonania:
    Żółtka utrzeć razem z cukrem pudrem po czym dodać ryż, rodzynki sparzone wrzątkiem oraz skórkę z cytryny.
    Gdy składniki się połączą dodać białka ubite na sztywną pianę, delikatnie połączyć.
    Powstały krem przelać do formy wysmarowanej masłem .
    Wierzch wyrównać i posypać cukrem pudrem.
    Wstawić do piekarnika rozgrzanego do 150 stopni i piec około 35 minut.
    Przed podaniem wierzch posmarować konfiturą z wiśni.

    rege96@interia.eu

    OdpowiedzUsuń
  36. Maślane ciasteczka z konfiturą- pyszne, delikatne, rozpływające się w ustach, o maślanym posmaku. Każde ciasteczko ma pyszne nadzienie w postaci odrobiny konfitury z jagódek :)

    Składniki na blachę ciastek:

    170g masła (nie margaryny!)
    żółtko
    nieco ponad 1/3 szklanki cukru
    około 2 szklanki mąki
    konfitura z jagód

    Miękkie masła ucieramy z cukrem. Gdy otrzymamy już gładką masę, wtedy dodajemy żółtko i ponownie miksujemy. Wsypujemy mąkę i wyrabiamy gładkie ciasto. Formujemy z niego małe kuleczki i układamy je na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Trzonek od drewnianej łyżki maczamy w mące i robimy nim wgłębienia w ciastkach. Do środka nakładamy po porcji konfitury.
    Wstawiamy do nagrzanego piekarnika (190st) i pieczemy około 15-20 minut.
    Smacznego :)

    Zdjęcie:
    http://i1170.photobucket.com/albums/r525/russkayaprobuje/ciasteczkazpremiumrosaLarge.jpg

    dzismamochotena@onet.eu

    OdpowiedzUsuń
  37. Najlepsze ciasto czekoladowe jakie kiedykolwiek robiłam - czekoladowa chmura z konfiturą wiśniową:
    Składniki:

    250g gorzkiej czekolady (najlepiej z 70% kakao)
    125g miękkiego masła
    6 jaj
    200g cukru
    500 ml śmietany 36%
    2 łyżeczki cukru waniliowego,
    3 łyżki cukru pudru
    śmietan fix 2 opakowania,
    1 słoiczek konfitury wiśniowej

    Wykonanie:

    Piekarnik rozgrzać do 180oC. Czekoladę wraz z masłem rozpuścić w kąpieli wodnej lub w kuchence mikrofalowej. Ostudzić. Oddzielić żółtka od białek. W misce ucierać żółtka z cukrem. Dodać do utartych żółtek przestudzoną czekoladę z masłem, następnie ubitą pianę, bardzo delikatnie wszystko wymieszać do połączenia się składników.

    Tortownicę wyłożyć papierem pergaminowym. Ciasto czekoladowe wyłożyć do przygotowanej tortownicy. Wstawić do nagrzanego piekarnika i piec około 30-40 minut. Upieczone ciasto ostudzić. Ciasto po upieczeniu będzie ciężkie i bardzo mocno czekoladowe. W trakcie studzenia opada.

    Schłodzoną śmietanę ubić na sztywno z cukrem pudrem, cukrem waniliowym,
    śmietanfix-em. Wyłożyć na wystudzone ciasto czekoladowe konfiturę wiśniową a na to ubitą śmietanę.

    Pozdrawiam, Brenia
    kuchnia_breni@gazeta.pl

    OdpowiedzUsuń
  38. SERNIK NA ZIMNO Z KONFITURĄ WIŚNIOWĄ
    składniki:50 dag twarogu,25 dag herbatników,200 ml kremu czekoladowego, 400 ml śmietanki kremówki 30 %,3 krople aromatu migdałowego, 4 płaskie łyżki cukru pudru, konfitura wiśniowa, 1 galaretka wiśniowa
    Wykonanie: Galaretkę wiśniową rozpuścic w połowie ilości zalecanej wody w przepisie.Herbatniki zawinąc w ściereczkę i dokładnie pokruszyc przy pomocy wałka.Herbatniki wymieszac z kremem czekoladowym i wyłożyc nimi dno tortownicy i wstawic do lodówki.100ml śmietanki kremówki ubic, dodając 2 łyżki cukru pudru, dodawac stopniowo rozkruszony twaróg, aromat migdałowy i zmiksowac na gładką masę.Wyłożyc na herbatnikowy spód.Na to wyłożyc wiśni z konfitury i ponownie wstawic do lodówki.Pozostałą śmietankę ubic z 2 cukrami cukru pudru i wyłożyc na schłodzone ciasto.Na to trochę konfitury wiśniowej i ciapki z gęstniejącej galaretki. Całośc wstawic jeszcze raz do lodówki na 2 godziny.
    r.helt@wp.pl

    OdpowiedzUsuń
  39. Drożdżowe ślimaczki z konfiturą jagodową
    składniki:25 dag mąki pszennej, szczypta soli, 125 ml letniego mleka,2 dag drożdży,3 łyżki masła, 6 łyżek cukru, 10 dag konfitury jagodowej,1 żółtko
    Wykonanie: Drożdżę i łyżeczkę cukru rozpuścic w mleku. Mąkę wymieszac z solą i resztą cukru, dodac żółtko i stopione 2 dag masła. Wyrobic na gładkie ciasto. Przykryc ściereczką i odstawic na 30 minut w ciepłe miejsce.Wyrośnięte ciasto rozwałkowac, posmarowac konfiturą i pokroic na 15 plastrów i każdy zwinąc w ślimaka.Ułożyc na blasze wyłożonej pergminem do pieczenia, przykryc ściereczką i odstawic na 15 minut do wyrośnięcia.Pozostałe masło stopic i posmarowac ślimaczki. Piec 20 minut w temp. 180 stopni.
    r.helt@wp.pl

    OdpowiedzUsuń
  40. Bułeczki oponki z konfiturą malinową
    składniki: 50 dag mąki,1 szklanka letniego mleka,5 dag drożdży,4 żółtka, 15 dag masła, 10 dag cukru, słoiczek konfitur malinowych.
    Wykonanie:
    Drożdże pokruszyc do mleka, dodac 2 łyżki cukru oraz 2 łyżki mąki i odstawic. Żółtka utrzec z pozostałym cukrem. Dodac do mąki wraz rozczynem, wymieszac i pozostawic do wyrośnięcia.Dodac roztopione, letnie masło, wyrobic ciasto i odstawic.Z wyrośniętego ciasta formowac małe bułeczki i w środku zrobic spore wgłębienie.Posmarowac rozmąconym żółtkiem i piec 25 minut w temp 200 stopni.Po upieczeniu do wgłębienia nałożyc konfiturę malinową.
    r.helt@wp.pl

    OdpowiedzUsuń
  41. Nie będę tutaj podawać wymyślnych przepisów,
    A jedynie opowiem o deserze dla łasuchów Misiów,
    w którym zagoszczą z wiśni i malin konfitury,
    jest przepyszny a do jego wykonania nie potrzeba brawury!

    Pyszne Muffiny czekolada skąpane,
    w środku konfiturami są przecież nadziane,
    Po rozgryzieniu wypływają na języki słodkości,
    Taki deser to obraz prawdziwej kucharskiej miłości,
    One delikatne i puchate w ręce,
    Dzieci zawsze składają słowa uznania w podzięce
    Bo każdy zastanawia się co środek kryje,
    Gdy się dowiaduje z uśmiechem z radości jak wilk zawyje!

    agata.17ko@wp.pl

    OdpowiedzUsuń
  42. Od czasów przedszkola minęło już prawie 30 lat, a ja wciąż pamiętam smak kaszki z syropem malinowym. Ostatnio mnie i żonę dopadły nostalgiczne nastroje i przyrządzamy potrawy naszego dzieciństwa. Jeden z nich to nieco zmodyfikowana kaszka manna, tym razem w formie ciasta grysikowego:

    - 3 łyżki mąki pszennej
    - 3 łyżki cukru
    - 3 jajka
    - łyżeczka proszku do pieczenia
    - szklanka kaszy manny
    - litr mleka
    - kostka masła
    - cukier waniliowy
    - szklanka cukru
    - syrop malinowy
    - konfitura z malin
    - szklanka mocnej herbaty
    - galaretka o dowolnym smaku

    Jajka miksujemy z cukrem, dodajemy mąkę i proszek do pieczenia, delikatnie mieszamy. Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 180 stopni, do lekkiego zarumienienia.
    Zagotowujemy mleko z cukrem, cukrem waniliowym i masłem. Wsypujemy kaszę. Mieszamy, aż masa zgęstnieje.
    Wystudzony biszkopt nasączamy herbatą, smarujemy konfiturą z malin, wylewamy gorącą masę z kaszy. Na wierzch wlewamy lekko tężejącą galaretkę.

    Po pokrojeniu ciasta na porcje polewamy syropem.

    iksrudass@wp.pl

    OdpowiedzUsuń
  43. Drożdżowe Bułeczki

    Ciasto drożdżowe:
    3 dag drożdży
    ¼ szklanki ciepłej wody
    ¾ szklanki przegotowanego, przestudzonego mleka
    5 szklanek przesianej mąki
    3/4 szklanki cukru
    1 ½ łyżeczki soli
    3 jajka
    1 szklanka stopionego masła
    Nadzienie:
    Dowolna konfitura owocowa Premium Rosa

    1 Drożdże rozetrzeć, wymieszać z ciepłą wodą, odstawić na 5 minut.
    2 Rozczyn przelać do miski, wymieszać z ciepłym mlekiem, mieszając
    wsypać 2 szklanki mąki, cukier i sól, ubijając za pomocą trzepaczki
    dodać po jednym jajku, ubić do połączenia składników.
    3 Dodać masło, ubić na jednolitą masę, dodać 2 ½ szklanki mąki,
    wygniatać przez 5 minut, gdyby ciasto było za wolne, dodać pozostałą
    mąkę.
    4 Przełożyć ciasto do miski suto wysmarowanej margaryną , odwrócić,
    wierzch będzie również pokryty margaryną , przykryć, pozostawić w
    ciepłym miejscu do podwojenia objętości.
    5 Przełożyć na stolnicę lekko posypać mąką, wygniatać przez 5
    minut.
    6 Ciasto podzielić na dwie części, jedną rozwałkować [1/2 cm grubości] pokroić n a kwadraty o boku 10 cm Kłaść po czubatej łyżce konfitur Premium Rosa i zlepiać cztery końce ze sobą. Ułożyć na blaszce, postawić ciepłe miejsce do podwojenia objętości.
    7 Posmarować żółtkiem roztrzepanym z dwiema łyżkami wody. Upiec.
    Po upieczeniu posypać cukrem pudrem
    Temperatura piekarnika: 190C
    Czas pieczenia: 25minut.

    eluchap@interia.pl

    OdpowiedzUsuń
  44. Zaintrygował mnie sok z czarnego bzu, gdyż kwiaty bzu działają przeciwgorączkowo, a owoce działają na organizm odtruwająco i są do tego bardzo smaczne. Wykorzystałabym właśnie ten SYROP Z CZARNEGO BZU do przepisu, który bardzo lubia moje dzieci, a mianowicie:

    Gofry z syropem z czarnego bzu

    - 125 g miękkiego masła,
    - 65 g cukru,
    - szczypta soli,
    - 2 jajka,
    - 250 g mąki,
    - pół łyżeczki proszku do pieczenia,
    - 250 ml maślanki,
    - 4 łyżeczki płynnego miodu,
    - skórka otarta z jednej cytryny,
    - szklanka syropu z czarnego bzu

    Masło utrzeć mikserem na puszystą masę. Dodać cukier, sól i dalej miksować. Dodawać po jednym jajku, za każdym razem miksując na najwyższych obrotach około minutę.

    Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia i dodawać do ciasta, na przemian z maślanką. Na koniec dodać miód i skórkę cytrynową.

    Dodać do ciasta syrop z czarnego bzu i delikatnie wymieszać. Smażyć w gofrownicy do zarumienienia. Studzić na kratce.

    SMACZNEGO!!

    OdpowiedzUsuń
  45. Zapomniałam napisać maila, podaje go teraz:

    martalobos@o2.pl

    OdpowiedzUsuń
  46. Szklanka mleka, szklanka wody oraz 3 jajeczka
    2 szklanki mąki, wanilii cukru torebeczka.
    Wszystko dokładnie miksuję na patelnię leję
    łopatką sprytnie obracam nucę i się śmieję.

    Tłusty ser (kostka) z cukrem(3 łyżki) rozcieram widelcem na gładko,
    mój pan na naleśnik czeka je go bardzo rzadko.
    Już smaruję naleśniki i w trójkąty składam
    zapach ich po domu niesie jakże jestem rada.

    Syropem truskawkowym PREMIUM ROSA - naleśnik poleję
    Wyśmienity deser, juz mój brzusio się smieje
    mniam palce lizać .....
    edytakuk@wp.pl

    OdpowiedzUsuń
  47. zakochane seducha

    Składniki:
    - 20dag miękkiego masła + 2 łyżki zimnego
    - 2 jajka
    - 3 dag migdałów startych
    - szczypta soli
    - 25 dag mąki
    - 45 dag gorzkiej czekolady min. 65%
    - 250 ml śmietany kremówki
    -konfitura z malin

    Miękkie masło, cukier puder (łyżkę odkładam), sól, jajko i proszek migdałowy miksuję, aż masa stanie się gładki i jednolita. Dodaję mąkę w trzech porcjach i po wymieszaniu wyłączam mikser. Zagniatam ciasto, formuję kulę, owijam folią spożywczą i wkładam do lodówki na 2 godziny. Ciasto rozwałkowuję na blacie posypanym mąką. Wylepiam dno i boki formy w kształcie serca, nakłuwam widelcem. Przykrywam papierem do pieczenia i wypełniam suchą fasolą. Piekę 15 minut w temperaturze 180 stopni., wyjmuję fasolę i papier. Piekę jeszcze 15 minut. Pozostawiam do ostudzenia. 20 dag czekolady łamię i wkładam do naczynia. Śmietanę zagotowuję i wrzącą zalewam czekoladę, mieszając. Gdy czekolada się rozpuści, dodaję małe kawałki zimnego masła. Wylewam masę czekoladową na upieczone ciasto i pozostawiam do stężenia na co najmniej 4 godziny. Rozpuszczam 5 dag pokruszonej czekolady. Po zdjęciu z ognia, dodaję jeszcze 5 dag czekolady (startej). Mieszam i rozsmarowuję na metalowej płytce. Czekam kilka minut i zdejmuję czekoladowe wiórki za pomocą metalowej łyżki lub noża. Serce dekoruję odłamkami czekolady i smaruję konfiturą z malin


    weronikakrzyw@wp.pl

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Gruszki w syropie wiśniowym z lodami

      Składniki:

      4 szt. gruszki
      1/2 l. soku wiśniowego
      8 łyżek cukru brązowego
      szczypta cynamonu
      8 szt. kulek lodów waniliowych
      Do dekoracji owoce, bakalie (orzechy)

      Sok wiśniowy wlać do rondelka, dodać cukier wymieszać i zagotować. Włożyć obrane gruszki bez gniazd nasiennych przekrojone na połowę i gotować jeszcze ok.15min.Wyjąć z syropu na talerzyk schłodzić je,a sok gotować dalej na małym ogniu ok.1godz.aż zacznie robić się gęsty syrop,po tym czasie włożyć gruszki ponownie do syropu i całość wystudzić. Gruszki w sosie podawać na ciepło z dodatkiem lodów przybranych świeżymi owocami, orzechami i polanych wystudzonym syropem. Smacznego !

      ard4@op.pl

      Usuń
  48. Witam:))
    W taką piękną i ciepłą pogodę polecam picie wody z pysznymi sokami- mój ulubiony to wiśniowy:)) Dobry i dla dzieci i dla starszych- dla tych starszych może być zamiast wody zimne piwo z dodatkiem soku-w tym przypadku wybrałabym malinowy:)

    Na deser jako że jest piękna pogoda przygotowałabym lekkie mini-torciki jogurtowe:))

    Przepis na torciki latem pachnące:
    3 jaj
    4 łyżki cukru kryształu
    pół łyżeczki proszku do pieczenia
    małą łyżeczkę octu
    3 łyżki mąki pszennej + 1 mąki ziemniaczanej
    1 łyżka wody gazowanej
    Wykonanie: Białka oddzielić od żółtek. Białka ubić na sztywną pianę, pod koniec gdy piana będzie sztywna dodawać stopniowo cukier cały czas ubijając. Mąkę przesiać. Do żółtek dodać proszek oraz ocet i dokładnie wymieszać- dodać do ubitych białek. Delikatnie dodać mąkę,powoli mieszając. Na koniec dodać łyżkę wody. Przygotowane ciasto wyłożyć do dużej blachy na ciasto.Piec ok 10-15 minut w piekarniku nagrzanym do ok.170 stopni. Przestudzić.

    Na masę:0,5l śmietany kremówki
    0,5 litra jogurtu naturalnego
    4 łyżki żelatyny
    2 cukry waniliowe
    5 łyżek syropu wiśniowego "PREMIUM ROSA"
    1/2 słoiczek konfitur z wiśni "PREMIUM ROSA"
    kilka wiśni kandyzowanych/świeżych/z syropu/lub z nalewki
    garść prażonych migdałów
    Wykonanie: Kremówkę ubić na sztywno-pod koniec dodać jogurt naturalny.Podzielić na 2 części. Do jednej dodać cukry waniliowe i połowę porcji rozpuszczonej wcześniej żelatyny (żelatynę namoczyć w zimnej wodzie aby napęczniała a następnie zalać wrzątkiem i dokładnie wymieszać - ok. 1/2 szklanki. Można dodać kilka kropel ulubionego aromatu. Do drugiej porcji dodajemy syrop z wiśni i jeśli mamy możliwość to kawałki świeżych, wydrylowanych owoców.Łączymy z żelatyną.
    Rada:Masę jasną proponuję później połączyć z żelatyną- najlepiej jak już masa wiśniowa zsiądzie się na cieście.

    NA biszkopt ( jeśli chcemy aby był bardziej ''mokry " możemy go delikatnie nasączyć- jeśli dla dorosłych proponuję dodać odrobinę likieru albo wiśniówki itp.)wykładamy konfiturę następnie wykładamy masę wiśniową - odstawiamy na chwilę aby stężała. Następnie wykładamy masę jasną wygładzamy aby ciasto było idealnie gładkie. Odstawiamy do wystudzenia na co najmniej 3 godziny do lodówki.
    Po tym czasie ciasto wyjmujemy i dekorujemy je prażonymi migdałami( ja dodałabym jeśli nie byłyby to tort dla dla dzieci- jakiegoś likieru migdałowego np. amaretto i na nim uprażyłabym migdały-byłyby delikatnie karmelizowane z pięknym aromatem:)A zresztą można przygotować pół na pół-migdały bez/z alkoholem- i połowę spokojnie będą mogły jeść dzieciaczki a pozostałą dorośli:)A na wierzch uwieńczenie naszych małych dzieł czyli przysłowiowa wisienka na torcie- która tu nabiera realnego znaczenia:)))

    Rada- ciasto dobrze jest podzielić przed dekorowaniem na równe części- kwadraty/romby/prostokąty czy jakie tylko zechcemy. Na wierzch (biła masę) można też wylać galaretkę i dopiero później udekorować- podobnie bądź dla kontrastu bitą śmietaną na niej wisienka i pyszne migdały. Wybornie będzie smakować z winem musującym:))


    Pozdrawiam serdecznie

    mgwiazdeczka79@gmail.com

    OdpowiedzUsuń
  49. Witam:))
    W taką piękną i ciepłą pogodę polecam picie wody z pysznymi sokami- mój ulubiony to wiśniowy:)) Dobry i dla dzieci i dla starszych- dla tych starszych może być zamiast wody zimne piwo z dodatkiem soku-w tym przypadku wybrałabym malinowy:)

    Na deser jako że jest piękna pogoda przygotowałabym lekkie mini-torciki jogurtowe:))

    Przepis na torciki latem pachnące:
    4 jaj
    4 łyżki cukru kryształu
    pół łyżeczki proszku do pieczenia
    małą łyżeczkę octu
    4 łyżki mąki pszennej + 1 mąki ziemniaczanej
    1 łyżka wody gazowanej

    Wykonanie: Białka oddzielić od żółtek. Białka ubić na sztywną pianę, pod koniec gdy piana będzie sztywna dodawać stopniowo cukier cały czas ubijając. Mąkę przesiać. Do żółtek dodać proszek oraz ocet i dokładnie wymieszać- dodać do ubitych białek. Delikatnie dodać mąkę,powoli mieszając. Na koniec dodać łyżkę wody. Przygotowane ciasto wyłożyć do dużej blachy na ciasto.Piec ok 10-15 minut w piekarniku nagrzanym do ok.170 stopni. Przestudzić.

    Na masę:0,5l śmietany kremówki
    0,5 litra jogurtu naturalnego
    4 łyżki żelatyny
    2 cukry waniliowe
    5 łyżek syropu wiśniowego "PREMIUM ROSA"
    1/2 słoiczek konfitur z wiśni "PREMIUM ROSA"
    kilka wiśni kandyzowanych/świeżych/z syropu/lub z nalewki
    garść prażonych migdałów
    Wykonanie: Kremówkę ubić na sztywno-pod koniec dodać jogurt naturalny.Podzielić na 2 części. Do jednej dodać cukry waniliowe i połowę porcji rozpuszczonej wcześniej żelatyny (żelatynę namoczyć w zimnej wodzie aby napęczniała a następnie zalać wrzątkiem i dokładnie wymieszać - ok. 1/2 szklanki. Można dodać kilka kropel ulubionego aromatu. Do drugiej porcji dodajemy syrop z wiśni i jeśli mamy możliwość to kawałki świeżych, wydrylowanych owoców.Łączymy z żelatyną.
    Rada:Masę jasną proponuję później połączyć z żelatyną- najlepiej jak już masa wiśniowa zsiądzie się na cieście.

    NA biszkopt ( jeśli chcemy aby był bardziej ''mokry " możemy go delikatnie nasączyć- jeśli dla dorosłych proponuję dodać odrobinę likieru albo wiśniówki itp.)wykładamy konfiturę następnie wykładamy masę wiśniową - odstawiamy na chwilę aby stężała. Następnie wykładamy masę jasną wygładzamy aby ciasto było idealnie gładkie. Odstawiamy do wystudzenia na co najmniej 3 godziny do lodówki.
    Po tym czasie ciasto wyjmujemy i dekorujemy je prażonymi migdałami( ja dodałabym jeśli nie byłyby to tort dla dla dzieci- jakiegoś likieru migdałowego np. amaretto i na nim uprażyłabym migdały-byłyby delikatnie karmelizowane z pięknym aromatem:)A zresztą można przygotować pół na pół-migdały bez/z alkoholem- i połowę spokojnie będą mogły jeść dzieciaczki a pozostałą dorośli:)A na wierzch uwieńczenie naszych małych dzieł czyli przysłowiowa wisienka na torcie- która tu nabiera realnego znaczenia:)))

    Rada- ciasto dobrze jest podzielić przed dekorowaniem na równe części- kwadraty/romby/prostokąty czy jakie tylko zechcemy. Na wierzch (biła masę) można też wylać galaretkę i dopiero później udekorować- podobnie bądź dla kontrastu bitą śmietaną na niej wisienka i pyszne migdały. Wybornie będzie smakować z winem musującym:))

    Pozdrawiam serdecznie

    mgwiazdeczka79@gmail.com

    OdpowiedzUsuń
  50. Alina
    Ja proponuję na słodko;
    Mini torciki bezowe z kremem kawowym i konfiturą jagodową
    krem kawowy,
    1 kost margaryna,
    2 szt jajka,
    6 łyżek cukier drobny,
    2 łyżeczki kopiaste kawa sypana,
    50 ml woda,
    beza,
    4 szt białka,
    250 gr cukier drobny,
    szczypta Sól,
    konfitura jagodowa
    Krem;kawę zaparzyć i schłodzić,jajka ubić z cukrem na puszystą masę (ubijać tak długo aż cukier się rozpuści),margarynę utrzeć i małymi porcjami dodawać masę jajeczną cały czas ucierając.Do masy kremowej dodać zaparzoną kawę (całość z fusami)i wymieszać.
    Beza;białka ubić na sztywno z szczyptą soli.Dodawać po łyżce cukru i ubijać do momentu kiedy cukier się rozpuści a białka będą białe ,lśniące i nie będą spadały z łyżek z miksera.Na papierze do pieczenia odrysować koła o średnicy około 10 cm - 14 szt.Za pomocą szprycy okręgami zapełniając szczelnie miejsce za miejscem wypełnić 7odrysowanych kół i 7 kół zrobić szprycą małe beziki jeden obok drugiego .
    Włożyć do piekarnika nagrzanego z termoobiegiem do 160 st na 3 min i po tym czasie zmniejszyć na 90 st i suszymy przy lekko otwartych drzwiach około 1 godziny.Po tym czasie wyłączyć piec i zostawić bezy do całkowitego wystudzenia piekarnika.
    Na krążek z okręgów za pomocą szprycy nałożyć krem kawowy i na środek nałożyć 3 łyżeczki konfitury jagodowej.Przyłożyć drugą bezę z mini bezików lekko dociskając.
    alaaa72@gazeta.pl

    OdpowiedzUsuń
  51. Alina
    Proponuję też; Pyszne drożdżowe bułeczki z kruszonką i konfiturą wiśniową
    1 kg mąka pszenna,
    0,5 l mleko,
    1 szkl cukier,
    10 dkg drożdże świeże,
    5 szt jajka,
    1 szt cukier waniliowy,
    3/4 szkl olej,
    szczypta Sól,
    kruszonka,
    4 łyżki mąka pszenna,
    2 łyżki cukier,
    2 łyżki masło zimne,
    do nadzienia konfitura wiśniowa
    do oprószenia mąka pszenna
    Z pół szklanki ciepłego mleka, 2 łyżek cukru, 2 łyżek mąki i drożdży zrobić rozczyn i pozostawić do wyrośnięcia. Do miski wsypać mąkę, jajka utrzeć z cukrem i cukrem waniliowym dodać do mąki. Zagnieść dodać rozczyn drożdżowy, sól, olej i wyrabiać ciasto. Ciasto przykryć ściereczką i odstawić do ciepłego miejsca do podwojenia objętości. Ciasto formować na kształt bułeczek, rozpłaszczyć. Na środek kładziemy łyżkę konfitury wiśniowe, dokładnie zlepiamy i odstawiamy do ponownego wyrośnięcia na około 10-15 min. Przed pieczeniem bułeczki posmarować roztrzepanym jajkiem i posypać kruszonką.Piec w 160 st około 30 min.
    Nadzienie;
    jagody wymieszać z mąką.
    Kruszonka;
    mąkę, cukier i zimne masło zagnieść
    alaaa72@gazeta.pl

    OdpowiedzUsuń
  52. A ja zaproponowałbym pyszną tarte na kruchym spodzie- całość tworzy przysłowiowe ,,niebo w gębie"

    Składniki na ciasto:

    150 g masła o temperaturze pokojowej
    3 łyżki mleka
    200 g mąki pszennej
    3 łyżki cukru pudru
    1 łyżka śmietany
    3zółtka
    Z podanych składników wyrobić ciasto i odstawić na ok 2 godz do lodówki.

    Formę na tartę-dużą, o średnicy 25-28cm-m posmarować masłem i oprószyć bułką tartą-nadmiar strzepać(odwracając do góry dnem) Schłodzone ciasto rozwałkować i wyłożyć na formę. Po nakłuwać widelcem w kilku miejscach. Na ciasto położyć wycięty arkusz papieru do pieczenia a na nim wysypać suche ziarna fasoli (kiedyś nie miałem pojęcie do czego służy ta fasola..dziękuje mojej teściowej:)hehe
    Piekarnik nagrzać do 200ºC.i wstawić ciasto i podpiec przez 15 minut. Następnie formę wyjąć z piekarnika, usunąć papier z grochem,posmarować konfiturą z jagód Premium Rosa i wstawić z powrotem do piekarnika na ok.10 - 15 min-przy termoobiegu krócej.
    Wyjąć z piekarnika, wystudzić

    Krem z likierem :
    Można użyć dowolnego likieru - ja użyłbym tiramisu/kokosowego/lub advocatu
    300 g serka mascarpone
    100 ml wybranego alkoholu
    150-160g białej czekolady(rozpuszczonej w kąpieli wodnej.
    Wykonanie:
    Serek zmiksować,dodać likier a następnie czekoladę.Miksować do uzyskania jednolitej konsystencji.
    Oprócz tego:

    0,5 szklanki świeżych jagód
    300 ml śmietany kremówki 36%
    1 cukier waniliowy
    garstka prażonych płatków migdałowych


    Na wystudzoną tartę wyłożyć masę z likierem. Odstawić na kilka godzin do lodówki-co najmniej 3(im dłużej tym lepiej)

    Na godzinę przed podaniem kremówkę ubić z wanilią. Wyłożyć na tartę. Całość posypać jagodami i płatkami migdałowymi.

    sezon na świeże owoce właśnie się zaczyna a więc można działać. Myślę, że tak samo dobrze smakowałaby z konfiturą malinową czy wiśniową i posypane tymi owocami. A gdy zaschnie nam w gardle -woda lub piwo z syropem Premium Rosa sprawdzą się doskonale.

    Pozdrawiam
    jakubas_89@wp.pl

    OdpowiedzUsuń
  53. Bardzo chętnie zjadłabym też coś tak prostego a zarazem tak pysznego... smak, który kojarzy mi się z najpiękniejszymi latami beztroski-dzieciństwem. Uwielbiałam i do dzisiaj kocham wszelkie kasze, kaszki a te na mleku...hmmm:))
    Kto z nas nie zna smaku kaszy manny ugotowanej na gęsto i polanej pysznym syropem...chyba większość..

    Mój przepis:
    0,5 l mleka
    4 łyżki manny
    3 łyżki syropu Premium Rosa--proponuję malinowy(chyba, że ktoś lubi mniej/bardziej słodko to zmieniamy wtedy trochę proporcje)
    DO gotującego się mleka wsypujemy cienkim strumyczkiem kaszę cały czas mieszając. Gotujemy, mieszają do uzyskania pożądanej miękkości- ok. 5-8 minut.
    Wykłady do salaterki. Polewamy syropem, a jeśli mamy owoce to dodatkowo obsypujemy owocami.Wyborne na śniadanie czy podwieczorek... ale się rozmarzyłam:))

    Rada: Można jeść zarówno na gorąco jak i na zimno.


    Pozdrawiam
    mgwiazdeczka79@gmail.com

    OdpowiedzUsuń
  54. Dynia gotowana z konfiturą jagodową!!!

    Dla przepisu nam będzie potrzebne:

    dynia - 1 kg
    tłuczone orzechy - 1 szklanka
    cynamon - 1 łyżeczka
    cukier - do smaku
    konfitura z jagód - 500 gr.

    Obrać dynię, pokroić na kawałeczki i ugotować na parze. Ugnieść do stany gładkiego pure i osłodzić do smaku. Dodać tłuczone orzechy i łyżkę cynamonu. Połowę masy włożyć do głębokich naczyń (okrągłych albo kwadratowych), nałożyć warstwę konfitury a z góry położyć pozostałą dyniową masę. Gęsto posypać grubo utłuczonymi orzechami i pozostawić w lodówce na 12 godzin. Pokroić jak tort i podać.

    OdpowiedzUsuń
  55. mój e-mail vikkaj@wp.pl

    OdpowiedzUsuń
  56. Dla ciasta:
    Męka pszenna - 150 g;
    cukier- 100 g;
    jajka - 4 szt;
    proszek do pieczenia - 1 łyżeczka
    cukier waniliowy - 1 łyżeczka
    Dla kremu:
    Konfitura jagodowy albo malinowa - 100 g;
    galaretka malinowa - 2 szt .

    Do sufletu:
    Jogurt - 120 ml;
    żelatyna - 10 g;
    cukier - 100 g;
    śmietana 30% - 200 ml.

    Sposób przygotowania tortu:

    To fajny przepis kuchni włoskiej nauczy nas przygotować galaretkowy tort - smaczny i piękny.
    Na początku zalewamy żelatynę zimną wodą na 40-45 min. W misce ubijamy jajka z cukrem , wsypiemy cukier waniliowy. Jeżeli ubijać żółtka i białka oddzielnie, a białka dodać do ciasto w ostatniej kolejności, to nasze ciasto dużo wyrośnie. Mieszamy proszek do pieczenia z mąką, potem dodajemy ją po łyżce do jajecznej masę.
    Okrągłą formę smarujemy tłuszczem i wykładamy część ciasta i wypikamy w dobrze nagrzanym piekarniku 20 min. Inną część ciasta wykładamy w prostokątną formę i także pieczemy. Kiedy prostokątny placek będzie gotowy, zwijamy go w roladę dopóki jest gorący.
    Rozpuszczamy żelatynę i stawiamy żeby wystygła. Ubijamy na sztywną pianę śmietanę 30% z cukrem. Po czym kładziemy jogurt, można z kawałeczkami owoców. Wlewamy ciepłą żelatyną i ubijamy kilka sekund. Otrzymywany suflet odlewamy w okrągłą formę na upieczony placek. Stawiamy na 2 god. do lodówki.
    Rozwijamy wcześniej zwinięta roladę, smarujemy wewnątrz dżemem i znowu zwijamy. Potem kroimy na równie kawałeczki. Wykładamy roladki na zastygnięty suflet. I zalewamy gotową galaretką. Znowu stawiamy do lodówki na noc. Nasz wspaniały tort gotów .Smacznego!!!

    vikkaj@wp.pl

    OdpowiedzUsuń
  57. Omlet fitness

    Składniki:
    - 4-3 łyżki musli zbożowego z suszonymi owocami (rodzynki papaja ananas)
    - 1 łyżki posiekanych migdałów
    - 1 żółtko
    - 4 białka z jajek
    - 3 łyżki mleka
    - oliwa z oliwek
    - serek Danio waniliowy
    - ulubiona konfitura polskiej róży-premium rosa

    Musli wsypać w miseczkę, zalać gorącą wodą, zakryć talerzykiem i odstawić na 15-20 minut, żeby zmiękło. Wlać białka i żółtko do miseczki, dolać mleko i roztrzepać.

    Wsypać musli i zamieszać. Wylać na rozgrzaną oliwę na patelni, przykryć okrywą i smażyć, aż się zetnie wierzchnia warstwa. Nie odwracać na patelni.
    Usmażony omlet przełożyć na talerz, posmarować serkiem waniliowym i położyć na wierzch konfityrkę.

    mika19@poczta.onet.pl

    OdpowiedzUsuń
  58. Będąc we Włoszech i podróżując ze szwagierką, która na stałe tam mieszka zakochałam się w pysznych pączkach z kremem- Bomboloni alla crema.Doskonale będą też smakować z konfiturą Premium Rosa- ja użyłabym wiśniowej.
    Składniki na ciasto:
    powinno wyjść ok. 15-20 szt(w zależności jakie uformujemy
    140 g mąki pszennej chlebowej
    140 g maki pszennej
    3 łyżki g cukru
    70 g masła (należy je rozpuścić, uważając aby sie nie przypaliło)
    150ml mleka
    2 duże jajka
    1 kieliszek wódki (polecam jakąś smakową)
    80 g drożdży świeżych l
    szczypta soli
    skórka z połowy cytryny lub pomarańczy(na malutkich oczkach )
    1 słoiczek konfitury Premium Rosa np. z wiśni

    Mleko przygotować tak, aby było ciepłe(nie za gorąca i nie za zimna). Do miski włożyć drożdże i zasypać cukrem- ostawić w ciepłe miejsce aby się rozpuściły.Dodać mleko. Mąkę przesiać.Dodać do drożdży.Dodać pozostałe składniki i wyrobić. Na samym końcu dodajemy masło. Wyrabiać do uzyskania jednolitego i gładkiego ciasta. Odstawić na ok.40 minut w ciepłe miejsce(przykryć ściereczką)
    Ponownie przerobić po tym czasie. I po 10 minutach rozwałkować na grubość ok 1,5 cm i szklanką ( z cienkim rantem) wycinać koła.Ponownie odstawić do wyrośnięcia. Rozgrzać olej (użyć dobrego jakościowo który ma wysoki pkt. dymienia np.rzepakowy). Na każde koło nakładać po łyżeczce konfitury.Na rozgrzany olej wykładać pączki.Smażyć po kilka minut z każdej strony i odsączyć z nadmiaru tłuszczu na serwetkach- bibułce.Po usmażeniu odkładać szprycą z cienką końcówką nadziewać kremem budyniowym.

    Na krem budyniowy:

    Krem budyniowy:
    250 ml mleka
    3 żółtka
    2 łyżki cukru
    2 łyżki mąki pszennej
    1 łyżka mąki ziemniaczanej
    1 cukier waniliowy- albo ziarenka z laski wanilii.

    Cukier z żółtkami utrzeć na puszystą masą.200 ml nastawić w rondelku do gotowania. Do żółtek dodać pozostałe 50 ml mleka, mąkę,wanilię i dokładnie wymieszać- można zmiksować.
    Na gotujące się mleko wlać (cały czas mieszając przygotowany "budyń")i gotować chwilę do zgęstnienia i utraty posmaku surowizny. Gotowy krem przełożyć do szprycy z długą cienką końcówką i napełniać pączki. Gdy już lekko przestygną można posypać pudrem.

    P.S. Najlepiej smakują gdy są jeszcze ciepłe. Poza tym można rozdzielić- i część przygotować z samym budyniem a część z samą konfiturą, zachowując bardziej oryginalny przepis.

    Pozdrawiam
    iwonalal@buziaczek.pl

    OdpowiedzUsuń
  59. Witam słonecznie:-D
    Oto mój wczorajszy pyszny wiśniowy deser na upały - wiśniowy kisiel polany syropem wiśniowym a do tego wrzucone słodkie wiśnie z kompotu ze słoika domowej robótki:-) Z lodówki jest idealny!!!!!
    Zdjęcie deseru zamieszczam w linku poniżej:

    http://img4.imagetitan.com/img.php?image=4_kisielekwisniowy.jpg

    Pozdrawiam i życzę smacznego:-D
    modliszka201@wp.pl

    OdpowiedzUsuń

*cieszę się, że Cię tu widzę :)
*komentarze są moderowane ze względu na spam
*obraźliwe komentarze będą usuwane