Strony

29/12/2011

Ceramiczna patelnia do naleśników Neoflam

Ceramiczna patelnia do naleśników Neoflam
 
Wydaję się, że ciasto na naleśniki umie zrobić każdy. Tak samo, jak każdy opanował sprawność w ich podrzucaniu. Nie zawsze jednak tak jest. Nieodpowiednie proporcje ciasta w połączeniu z kłopotliwą patelnią mogą doprowadzić do tego, że na pozór proste zajęcie uprzykrzy niejednej osobie czas spędzony na przygotowaniu posiłku.
Zazwyczaj do smażenia naleśników wykorzystywana jest standardowa patelnia. Może jednak czas to zmienić i wybrać specjalną patelnię do naleśników?

Ceramiczna patelnia do naleśników Neoflam

Patelnia do naleśników – jak ją wybrać?
Patelnia do naleśników od standardowej różni się przede wszystkim kształtem. Zazwyczaj jest niższa, profesjonalnie wyprofilowana, co znacząco ułatwia przewracanie naleśników. Firma Neoflam, produkująca naczynia ceramiczne z powłoką Ecolon i akcesoria kuchenne, wprowadziła na rynek patelnie do naleśników Mitra z odlewu aluminiowego z ceramiczną powłoką o 26 centymetrowej średnicy. Nieprzywierająca powłoka Ecolon skraca czas przygotowania potrawy, jednocześnie zapewniając równomierne smażenie. Głównym składnikiem Ecolonu jest kwarc (minerał najpowszechniej spotykany w środowisku w postaci kamienia i piasku). Powłoka nie zawiera metali ciężkich takich jak: kadm, ołów i rtęć. Dzięki dużej wytrzymałości Ecolonu na zadrapania i wysoką temperaturę powłoka ceramiczna na długo zachowuje swoje właściwości.


Patelnia ceramiczna do naleśników jest wyjątkowo trwała i odporna na zarysowania. Mogą ją wykorzystać zarówno użytkownicy kuchni zwykłych jak i indukcyjnych. Posiadaczy zmywarek ucieszy pewnie fakt, że nie trzeba myć jej ręcznie, choć jest niezwykle łatwa do mycia. 


Patelnia do naleśników jest, teraz czas na przyrządzenie ciasta naleśnikowego. Najważniejsza jest baza, czyli ciasto. Do jej przygotowania potrzebne jest: 250 g mąki, jajko, 250 ml mleka, 50 ml wody (najlepiej gazowanej), 1/2 łyżeczki oleju, szczypta soli. Należy pamiętać, że gdy dodamy więcej mleka zamiast wody naleśniki będą twardsze. Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać lub zmiksować. Na patelnię do naleśników wylewać ciasto i smażyć z obu stron, tak aby uzyskać złoty kolor. Z porcji takiej wyjdzie około 15 sztuk cieniutkich naleśników. Teraz tylko nadzienie do wyboru: biały ser, owoce, dżem, szpinak i gotowe! Szybki, sycący posiłek gotowy!


W Polsce firma Neoflam obecna jest od 2010 roku. W ofercie można znaleźć szeroką gamę naczyń kuchennych z powłoką ceramiczną Ecolon, desek do krojenia, pojemników na żywność, kolorowych noży oraz produktów bambusowych o naturalnych właściwościach przeciwdrobnoustrojowych.
Patelnię można kupić w punktach sprzedaży Neoflam bądź na stronie www.sklep.neoflam.pl

Osobiście używałam do tej pory zwykłej, tradycyjnej patelni, jednak ta jest idealna do smażenia naleśników. Jej doskonale wyprofilowany kształt sprawia, że przewracanie naleśników to czysta przyjemność, nie stanowi żadnego problemu. Dodatkową zaletą jest łatwość utrzymania patelni w czystości oraz fakt, iż odporna jest na zarysowania. Polecam tę patelnię!
Na moim blogu znajdziesz ponad 50 sprawdzonych przepisów na pyszne naleśniki, placuszki i pancakes, słodkie i wytrawne, które możesz usmażyć na ceramicznej patelni Neoflam. Można usmażyć na niej także sadzone jajko czy chleb w jajku ;)



Poniżej naleśniki z nadzieniem krówkowym i makowym, które usmażyłam na patelni Neoflam. Przepisy wkrótce :)


3 komentarze:

  1. Piękna ta patelnia. Na pewno świetnie się na niej smaży.

    OdpowiedzUsuń
  2. przydatna jest na pewno taka patelnia.

    OdpowiedzUsuń
  3. Czy do naleśników nada się jakaś z takich patelni ceramicznych jeszcze, czy Twoim zdaniem najlepsza będzie wspomniana przez Ciebie marka Neoflam? Twoim zdaniem można jakoś patelnię ceramiczną klasyfikować ze względu na jej użyteczność względem przygotowania określonych rodzajów potraw? Jeśli tak - to w jaki sposób?

    OdpowiedzUsuń

*cieszę się, że Cię tu widzę :)
*komentarze są moderowane ze względu na spam
*obraźliwe komentarze będą usuwane